تا پایان امسال امکان ثبت الکترونیک نسخ در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه فراهم می شود

  • PDF

تا پایان امسال برنامه  نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی به طور کامل اجرایی می شودمدیر امور بیمارستانها و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال امکان ثبت الکترونیک نسخ در مراکز درمانی دولتی فراهم و همچنین این نسخ به‌صورت الکترونیک به داروخانه‌ها جهت نسخه‌پیچی ارسال خواهند شد.

دکتر طالبی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه نظام ارجاع الکترونیک یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود خاطرنشان کرد: بر این اساس اجرای پرونده الکترونیک سلامت و برنامه نظام ارجاع به صورت گام به گام در حال اجراست.

وی فراخوان متخصصین و درمانگاه‌های بخش خصوصی جهت ورود به‌نظام ارجاع الکترونیک در شهر مشهد و شهرستان‌های کاشمر و بردسکن، برگزاری دوره‌های آموزشی نحوه کار با سامانه‌های ارجاع ویژه بخش خصوصی برای متخصصین، همکاری نزدیک با بیمه سلامت و سازمان نظام پزشکی، همکاری مدیریت‌های حوزه‌های مرتبط دانشگاه جهت اجرای برنامه‌های نسخه‌نویس و نسخه‌پیچ الکترونیکی طبق دستورالعمل‌های وزارت و پایش مستمر اجرای طرح نظام ارجاع در تمام شبکه‌ها و مراکز بهداشت تحت پوشش دانشگاه مشهد را از جمله اقدامات در راستای اجرای این برنامه عنوان کرد.

مدیر امور بیمارستانها و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه یکی از ملزومات استقرار کامل نظام ارجاع اجرای طرح نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی در سطح مراکز درمانی است خاطر نشان کرد: برنامه زمان‌بندی جهت اجرای آن توسط دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام و مرحله‌به‌مرحله در حال اجرا است.

دکتر طالبی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه اجرای برنامه نظام ارجاع و نوبت دهی الکترونیک یکی از دانشگاه های پیشرو محسوب می شود خاطر نشان کرد: در زمینه اجرای طرح نسخه‌نویس و علی‌الخصوص نسخه‌پیچ در داروخانه‌های تحت پوشش دانشگاه در مشهد نیز اقدامات مؤثری در حال انجام است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار