51 نوزاد نارس از شیره جان مادران نیکوکار، جان تازه ای گرفتند

  • PDF

 بیمارستان تخصصی ام البنین (س)؛ نخستین مرکز اختصاصی زنان و زایمان شرق کشورمسئول بانک شیر مادر بیمارستان ام البنین(س) ابراز کرد: بانک شیر مادر بیمارستان ام البنین(س) با هدف تغذیه صحیح و پرهیز از تغذیه کودکان نارس با شیر خشک،  تاکنون 120 لیتر شیر اهدایی مادران نیکوکار را صرف تغذیه کودکان نارس کرده است.

شاعر مقدم، در گفتگو با وب دا، با اشاره به اینکه بانک شیر مادر در بیمارستان آموزشی ام البنین(س) با هدف تامین تغذیه شیر خواران نیازمند تاسیس شده است، بیان کرد: این بانک جزو اولین بانکهای شیر مادر در ایران است؛ در این بانک پس از اهداء شیرتوسط مادران سالم اهدا کننده، اقدامات متعددی شامل بررسی نمونه های شیر از نظر سلامت، پاستوریزه کردن و ذخیره کردن انجام می شود و در نهایت شیرهای ذخیره شده به شیرخواران نیازمند اهدا می گردد.

وی عنوان کرد: مادران اهدا کننده فقط یک بار به بیمارستان مراجعه و ثبت نام و آزمایشات ضروری را از نظر کنترل وضعیت سلامت انجام می دهند  و دیگر جهت اهدا شیر خود نیازی به مراجعه مکرربه بیمارستان ندارند و شیراهدایی آنان از  درب منزل آنان جمع آوری می شود.

شاعر مقدم گفت: شیرهای موجود در این بانک پاستوریزه و آماده جهت شیر خواران محروم از شیر مادر است و به طور رایگان جهت تغذیه شیر خواران نیازمند ارائه می شود.

مسئول بانک شیر مادر بیمارستان ام البنین (س) با بیان اینکه 24 مادر اهدا کننده شیر با بانک شیر همکاری می کردند که در حال حاضر از این تعداد 8 مادر برای بانک شیر، شیرهای اضافی خود را می فرستند، ابراز کرد: برخی از نوزادان نارس تا یک ماه از شیر های اهدایی مادران تغذیه می کنند و برخی فقط در دوران بستری در NICU مورد تغذیه با شیر های اهدایی قرار می گیرند.

شاعر مقدم گفت:  مادرانی که شیر خود را به بانک شیر اهدا می کنند ضمن بهره بردن از اجر اخروی ، می توانند از ویزیت رایگان اطفال بیمارستان ام البنین(س) بهره مند شوند و آموزش رایگان شیر دهی و شیر دوشی را دریافت کنند.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع برای 51 نوزاد نارس در بیمارستان ام البنین(س) و 7 نوزاد در مراکز درمانی دیگر شیر اهدایی توزیع شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار