معاون درمان دانشگاه؛ بیماران بهبود یافته از کووید-19 باید مورد حمایت های روانی و اجتماعی قرار گیرند

  • PDF

قائم مقام رییس دانشگاه در ستاد مبارزه با کرونا با بیان اینکه برخی از بیماران بهبود یافته از بیماری کووید-19 دچار آسیب های جسمانی و مالی شده اند اظهار کرد: لازم است خانواده متوفیان و این دسته از بیماران توسط نهادهای حمایتی تحت پوشش و پیگیری های روانی و اجتماعی قرار گیرند.

به گزارش وب دا، دکتر شاپور بدیعی در  نشست حمایت های اجتماعی و روانی از خانواده متوفیان کرونا که با حضور جمعی از کارشناسان و مسئولان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد با بیان اینکه تا کنون نشست های هم اندیشی با کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی برگزار و در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است خاطر نشان کرد: باید با مشارکت و همکاری میان نهادها، بیماران بهبود یافته از بیماری کرونا که برخی از انها دچار عوارض و معلولیت های جسمانی شده اند و یا تحت تاثیر آسیب های مالی و روانی قرار گرفته اند و همچنین خانواده متوفیان ناشی از این بیماری مورد حمایت های لازم قرار گیرند.

وی با بیان اینکه اسامی بیمارانی که در بیمارستان ها بستری و یا در نقاهتگاه ها دوران بهبودی را طی کرده اند به کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت بررسی، پیگیری و حمایت به صورت هفتگی اعلام  می شود تصریح کرد: باید با هم اندیشی و همفکری میان نهادهای مرتبط تصمیم گیری های لازم متناسب با شرایط استان و به منظور ارائه خدمات بهتر به بیماران بهبود یافته انجام شود.

مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست با بیان اینکه زمانی که فردی به دلیل بیماری کووید-19 جان خود را از دست می دهد، به مرکز بهداشت استان برای بررسی و ارائه بسته های حمایتی اعلام می شود خاطر نشان کرد: در مرکز بهداشت استان، خانواده متوفیان بر اساس شرایطی که دارند سطح بندی شده و به مددکاران جهت پیگیری معرفی شده و  با هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی نیز برای ارائه بسته های حمایتی هماهنگ می شود.

دکتر طالبی خاطر نشان کرد: بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت خانواده متوفیان در مرحله سوگ مورد حمایت های روانپزشکی برای مقابله با این بحران نیز قرار می گیرند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.