مصرف قرص ضد بارداری در ماه مبارک رمضان خطر سکته مغزی را افزایش می دهد

  • PDF

سندرم تخمدان پلی کیستیک از شایعترین علت نازایی در زنانعضو هیأت علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: مصرف قرص های ضد بارداری به دلیل ایجاد غلظت خون خطر سکته مغزی را به ویژه در ماه رمضان افزایش می دهد.

دکتر کاویان قندهاری در گفتگو با وب دا با بیان اینکه غلیظ شدن خون از عوارض جانبی قرص های ضدبارداری است اظهار کرد: این قرص با تاثیر روی فاکتورهای انعقادی خون باعث غلیظ و لخته شدن خون می شود و خطر سکته مغزی را در زنان افزایش می دهد.

دکتر قندهاری اظهار کرد: بسیاری از بانوان برای پیشگیری از بارداری و همچنین روزه گرفتن کامل در ماه مبارک رمضان از این قرص استفاده می کنند که به دلیل داشتن عارضه جدی خوردن قرص ضد بارداری توصیه نمی شود.

وی در ادامه با بیان اینکه این قرص به دلیل ایجاد غلظت خون خطر سکته مغزی را به ویژه در ماه رمضان افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: این خطر در ماه رمضان که مایعات کمتر نوشیده می شود و در فصل گرما که هوا بسیار گرم است و تعریق زیاد می گردد، افزایش می یابد.

عضو هیأت علمی گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه افرادی که غلظت خون دارند به هیچ عنوان نباید از این قرص استفاده نمایند، تصریح کرد: بانوانی که از این قرص استفاده می کنند باید در طول روز به ویژه در ماه رمضان در بین افطار تا سحر حداقل شش لیوان مایعات بنوشند .

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.