آماده همکاری با دیگر استان‌ها در بحث مبارزه با کووید 19 هستیم

  • PDF

استفاده از تمامی ابزارهای رسانه ای به منظور اطلاع رسانی در زمینه کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهدمسئول کمیته اطلاع رسانی بیماری کووید-19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: خراسان رضوی برترین عملکرد کشور را در بحث مدیریت کنترل و مبارزه با ویروس کرونا داشته است و آماده‌ایم که از راه دور و از طریق ویدیوکنفرانس با دیگر استان‌های کشور در بحث مبارزه با کووید 19 همکاری داشته باشیم.

دکتر حمیدرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، خاطر نشان کرد: روز گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دستور رئیس جمهور سفری کوتاه و فشرده به مشهد داشت که خوشبختانه ثمرات و دستاوردهای بسیارخوبی داشت.

وی افزود: هدف از این سفر دو موضوع شرکت در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا خراسان رضوی و دیدار با تولیت آستان قدس رضوی در خصوص زائران و مجاوران حرم مطهر امام رضا(ع) بود.

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در خراسان رضوی با بیان اینکه نکته مهمی که در این خصوص وجود داشت این بود که ارادتمندان به امام هشتم(ع) در زمان تشرف و زیارت با مشکلاتی مواجه بودند و درخواست‌هایی از ستاد ملی مبارزه با کرونا داشتند، خاطرنشان کرد: با دستور رئیس جمهور مقرر شد این موضوع به‌صورت حضوری و از نزدیک توسط وزیر بهداشت، درمان و آموز پزشکی مورد بررسی قرار بگیرد.

دکتر رحیمی تصریح کرد: در این جلسات و دیدارها بنا شد که در خصوص ساعات فعالیت حرم مطهر رضوی تجدیدنظر شود و با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محدودیت زمانی برداشته شد و فعالیت‌های این مکان مقدس به‌صورت 24 ساعته خواهد بود.

وی با بیان اینکه کار مهم دیگری که با حضور مقام عالی وزارت انجام شده بررسی آخرین وضعیت خراسان رضوی در بحث مبارزه با کووید 19 بود، تأکید کرد: خوشبختانه اعلام شد که استان امام رضا(ع) برترین عملکرد کشور را در بحث مدیریت کنترل و مبارزه با ویروس کرونا داشته است و توانمندی موفق استان به تأیید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید و طبق خواسته مقام عالی وزرات بنا شد دیگر استان‌ها از عملکرد بسیارخوب خراسان رضوی به عنوان الگویی موفق و اثربخش بهره‌وری شود.


 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.