بیمارستان‌های کرونایی مشهد در حال بازگشت به وضعیت عادی هستند

  • PDF

تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: مراسم شب های قدر بر اساس دستورالعمل های ابلاغی برگزار شودرییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان‌های کرونایی مشهد یک‌به‌یک در حال خروج از وضعیت فوق‌العاده کرونایی و بازگشت به وضعیت عادی هستند.

سیدمحمدحسین بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا، ضمن عرض تسلیت سی‌ویکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد عملکرد قابل توجهی در بحث مبارزه با بحران کرونا داشته و در سفرهای وزیر و مسئولان ارشد وزارت بهداشت، از عملکرد خراسان رضوی به نیکی یاد شده و از این استان خواسته‌اند که به عنوان الگویی موفق همکاری و راهنمایی لازم را به دیگر استان‌های کشور در مسیر گذر از بحران کرونا داشته باشد.

وی افزود: بیمارستان‌های کرونایی مشهد یک‌به‌یک در حال خروج از وضعیت فوق‌العاده کرونایی و بازگشت به وضعیت عادی هستند و در این رابطه شاهد عادی شدن وضعیت بیمارستان قائم(عج) در هفته گذشته و عادی شدن وضعیت بیمارستان امام رضا(ع) در آینده نزدیک هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان‌های کرونایی مشهد، تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر 600 بیمار غیرکرونایی در بیمارستان قائم(عج) بستری هستند و بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع)  نیز پس از انجام اقدامات ضدعفونی ، آماده ارائه خدمات درمانی و آموزشی به بیماران و دانشجویان است.

دکتر بحرینی تأکید کرد: در مسیر موفقیت‌های به‌دست آمده در بحث بحران کرونا جا دارد که تقدیر و تشکر ویژه‌ای بابت همراهی‌ها و همکاری‌های نماینده ولی فقیه، تولیت آستان قدس رضوی، استاندار، فرماندار، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، نیروی انتظامی، سپاه، ارتش، بسیج، نیروها و گروه‌های مردمی و تمامی مجموعه‌هایی که به هر شکل و نحوی یار و همراه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بحث مبارزه با کووید 19 بودند داشته باشیم.

وی با تأکید بر این نکته که به جرأت می‌توان گفت در دوره بحران کرونا و مبارزه با این ویروس منحوس اتحاد و همدلی در جای‌جای ایران اسلامی، به‌ویژه استان خراسان رضوی موج می‌زد، بیان کرد: بسیار خرسندیم که با همکاری‌ها و همراهی‌های همه‌جانبه توانسته‌ایم مدیریت خوبی در بحث مدیریت کنترل و مبارزه با ویروس کرونا داشته باشیم و نام خراسان رضوی همچون نگینی درخشان در بحث مبارزه کووید 19 می‌درخشد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.