روند افزایشی بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد مبارزه با کرونا با بیان اینکه در روزهای اخیر تعداد بیماران مثبت سرپایی مبتلا به کرونا در مناطق زیر پوشش روند افزایشی داشته است اظهار کرد: باز شدن اماکن و فضای عمومی به منزله پایان کرونا نیست و باید مردم نسبت به رعایت اصول بهداشتی و خودمراقبتی همچنان دقت نظر داشته باشند.

دکتر شاپور بدیعی در حاشیه نشست با مدیران و روسای بیمارستان های زیر پوشش در گفتگو با وب دا با بیان اینکه باز شدن اماکن و استفاده از وسایط نقلیه عمومی در کشور لازم و ضروری است خاطر نشان کرد:  هر چند که آمادگی های لازم در حوزه های بهداشتی و درمانی کاملا وجود دارد اما مردم  همچنان باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنندزیرا کوچکترین سهل انگاری می تواند شرایط را بحرانی کند.

وی با بیان اینکه این بیماری علائم غیر مشخصی دارد و ممکن است عوارض غیر بازگشتی را برای بیماران ایجاد کند از تمام مردم خواست حتما ضمن رعایت اصول و مراقبت  های بهداشتی از انجام ترددهای شهری و یا سفر های غیر ضروری خودداری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پرسنل درمانی و بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی در جای جای کشور تلاش گسترده ای را برای کنترل و مدیریت بیماری کرونا داشته اند تاکید کرد: اگر مردم نکات بهداشتی را فراموش کنند و یا سهل انگاری در این زمینه داشته باشند ممکن است با شرایط بدتری نسبت به گذشته روبرو شویم.

دکتر بدیعی تاکید کرد: برنامه ریزی های لازم در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی و غیر کرونایی انجام شده است تا بتوان به شکل مطلوبی به هر دو گروه از بیماران خدمات رسانی نمود .

وی افزود: در حال حاضر تعداد بیماران در حوزه سرپایی افزایش پیدا کرده است و در حوزه بستری افزایشی نداشته است اما مراکز درمانی امادگی لازم را برای پذیرش احتمالی بیماران دارا هستند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.