کم توجهی مردم به اصول حفاظت فردی از مهمترین علل افزایش بیماری کووید-19 است

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد کم توجهی مردم به اصول بهداشتی، حفاظت فردی و خود مراقبتی را از مهمترین علل افزایش بیماری کووید-19  عنوان کرد.

دکتر شاپور بدیعی در نشست کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: در روزهای اخیر روند افزایش میزان ابتلا به بیماری کووید-19  در سطح استان مشاهده شده و بنا بود که کلیه بیمارستان‌های کرونایی مشهد به حالت عادی برگردد، اما این کار تا ابتدای تیر در بیمارستان شریعتی انجام نخواهد شد تا وضعیت روزهای اخیر مشخص شود.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های انجام شده ارائه خدمات به بیماران کرونایی و غیر کرونایی به شکل مناسبی مدیریت می شود تا بتوان در دو حوزه موفق عمل نمود خاطر نشان کرد: در صورت نیاز به استفاده مجدد از بیمارستان امام رضا(ع)،40 درصد از ظرفیت این مرکز در اختیار بیماران کرونایی قرار خواهد گرفت.  

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این بیماری علائم غیر مشخصی دارد و ممکن است عوارض غیر بازگشتی را برای بیماران ایجاد کند از تمام مردم خواست حتما ضمن رعایت اصول و مراقبت  های بهداشتی از انجام ترددهای شهری و یا سفر های غیر ضروری خودداری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پرسنل درمانی و بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی در جای جای کشور تلاش گسترده ای را برای کنترل و مدیریت بیماری کرونا داشته اند تاکید کرد: اگر مردم نکات بهداشتی را فراموش کنند و یا سهل انگاری در این زمینه داشته باشند ممکن است با شرایط بدتری نسبت به گذشته روبرو شویم.

وی افزود: در حال حاضر تعداد بیماران در حوزه سرپایی افزایش پیدا کرده است و در حوزه بستری افزایشی نداشته است اما مراکز درمانی امادگی لازم را برای پذیرش احتمالی بیماران دارا هستند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.