دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه برتر کشور را در رتبه بندی تایمز کسب نموده است

  • PDF

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در آخرین رتبه بندی بین المللی پایگاه تایمز، این دانشگاه در کنار دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به کسب رتبه 600 تا 800در جهان شده است.

به گزارش وب دا، دکتر اعتضاد رضوی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار بود که دانشگاه علوم پزشکی مشهد وارد رتبه بندی تایمز شده بود خاطر نشان کرد: در این رتبه بندی یک هزار و 200 دانشگاه جهان بر اساس شاخص های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه 30 درصد از رتبه بندی تایمز به حوزه آموزش و حضور دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دانشگاه های معتبر جهان اختصاص دارد تصریح کرد: در حال حاضر برخی از دانش آموختگان این دانشگاه در دانشگاه های معتبر جهان در حال تحصیل و یا آموزش هستند.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به توانمندی های آموزشی این دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: این دانشگاه دارای 7 دانشکده و 9 هزار دانشجو ، 228 رشته مقطع و 900 عضو هیات علمی است.

دکتر اعتضاد رضوی با اشاره به اینکه در آزمون سراسری سال جاری 911 دانشجو در مقاطع مختلف پذیرفته شده اند تصریح کرد: 248 دانشجو در رشته پزشکی،84 دانشجو در رشته داروسازی ،82 دانشجو در رشته  دندان پزشکی و500 دانشجو در رشته های  کارشناسی پذیرفته شده اند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در سال جاری  یکصد دانشجو در رشته های phd، 

250دانشجوی در مقطع کارشناسی ارشد،190 دستیار پزشکی، 24دستیار  دندان پزشکی، 28 نفر در مقطع فوق تخصصی  و17 نفر فلوشیپ پذیرفته شده اند.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به سخنان امام راحل مبنی بر اینکه "دانشگاه مبدا همه تحولات است ومقدرات مملکت در میان دانشگاهیان است" اظهار امیدواری کرد: با همت و تلاش  دانشجویان و اساتید دانشگاه بتوانیم ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم.  

وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی دانشجو کسب علوم و دانش است خاطر تشان کرد: در کنار فعالیت های آموزشی ،دانشجویان می توانند به دور از سیاست زدگی در فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه نیز حضوری فعال داشته باشند.

معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به راه اندازی کمیته های مشورتی در دانشکده های زیر پوشش اظهار داشت: دانشجویان می توانند با حضور در این کمیته ها، دانشگاه را در ارتقای کیفیت آموزش یاری نمایند.

همایش دانشجویان جدید

همایش دانشجویان جدید

همایش دانشجویان جدید

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار