آغاز به کار کنگره بین المللی بیماری های راه های هوایی و بینابینی ریه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 کنگره بین المللی بیماری های راه های هوایی و بینابینی ریه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.  

دبیر علمی کنگره در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این کنگره به منظور ارتقاء کیفی و کمی در تشخیص و درمان بیماریهای راههای هوایی و اینترسیسل ریه در ایران و تبادل نظر میان فوق تخصصان ریه داخل و خارج کشور  و ایجاد ارتباط علمی میان متخصصان روماتولوژی، رادیولوژی، آسیب شناسی، پزشکی شغلی و جراحی قفسه سینه داخل و خارج کشور و معرفی و بحث موارد بیماری های خاص منطقه ایران برگزار می شود.

دکتر داوود عطاران با بیان اینکه این کنگره علمی، فرصت مناسبی را برای شناخته شدن توان مندی های علمی کشور درتشخیص و درمان بیماری های مزمن در سطح بین المللی را فراهم می کند خاطر نشان کرد: در این کنگره علاوه بر متخصصان و فوق متخصصان داخلی، صاحب نظرانی از کشورهای آمریکا،ایتالیا ،افریقای جنوبی ،کویت و هند نیز حضور دارند.

وی افزود: درمدت زمان فراخوان این کنگره 78 مقاله ارسال شد که از این میان 28 مقاله به صورت پوستر و 8 مقاله در قالب سخنرانی پذیرفته شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماری های ریوی شامل COPD، Asthma، Bronchiectasis، Fibrosis Cystic،  بیماری های بینابینی ریه، سارکوئیدوز، بیماری های مرتبط با بافت - ILD، درگیری های ریه در اختلالات سیستمیک، تصویربرداری قفسه سینه در بیماری های ریوی هوایی و بینابینی،پاتولوژی ریوی در بیماریهای ریوی هوایی و بینابینی از جمله محورهای این کنگره به شمار می رود.

وی گفت: در مدت زمان برگزاری این کنگره سخنرانان برجسته بین المللی در مورد پیشرفت های جدید تشخیصی و درمانی بحث خواهند کرد و علاوه بر این سه کارگاه عملی نیز برگزار خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار