آموزش 40 نیروی واکنش سریع برای فعالیت در بیمارستان صحرایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر بیمارستان صحرایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آموزش 40 نیروی واکنش سریع برای فعالیت در این بیمارستان در زمان بحران خبر داد و اظهار کرد: با اقدامات انجام شده در حال حاضر این بیمارستان در آمادگی 100 درصدی قرار دارد.

دکتر حسین محزون در حاشیه نشست آموزشی واکنش سریع در گفتگو با وب دا با بیان اینکه از 40 بحران شناخته شده در سطح جهان 33 مورد در ایران رخ می دهد خاطر نشان کرد: به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب در زمان بروز حوادث غیر مترقبه باید آمادگی لازم را داشت تا بتوان در زمان بروز بحران بهترین نوع خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن به حادثه دیدگان ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان صحرایی از سال 92 از طریق استانداری به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار و از سال 94 نیز مدیریت آن به امور بیمارستان های معاونت درمان واگذار شد اظهار کرد: ایجاد توان خدمات درمانی در هر زمان و مکان، کاهش عوارض ناشی از تاخیر در درمان مصدومان، کاهش هزینه ها و آسیب های ناشی از حوادت از جمله اهداف راه اندازی این بیمارستان به شمار می رود.

دکتر محزون با بیان اینکه بیمارستان صحرایی دانشگاه دارای 54 تخت بستری و بخش هایی همچون تریاژ، اتاق عمل اورژانس، اتاق عمل اصلی(جراحی عمومی، ارتوپدی، اورولوژی، مغز و اعصاب و زنان)، بخش سی پی آر، ریکاوری، بخش مراقبت های ویژه، آزمایشگاه، رادیولوژی، بخش بستری زنان و مردان است خاطر نشان کرد: در این بیمارستان خدماتی همچون ارائه خدمات اورژانس، عمل های جراحی عمومی، ارتوپدی، خدمات اورولوژی، زایمان طبیعی و حمایت های روانی پس از بحران به حادثه دیدگان ارائه می شود.

مدیر بیمارستان صحرایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در چهار نوبت فراخوان جذب نیروی داوطلب برای حضور در این بیمارستان، 300 نفر اعلام آمادگی کردند که از این تعداد 40 نفر برای تشکیل تیم واکنش سریع انتخاب شدند خاطر نشان کرد: اعضای تیم واکنش سریع زیر پوشش برنامه های آموزشی به منظور آشنایی با بیمارستان و آمادگی کامل در زمان بحران قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه تمام اعضای تیم واکنش سریع باید با سازه بیمارستان و نحوه بازگشایی آن به طور کامل آشنا شوند افزود: با هماهنگی های به عمل آمده اعضای تیم واکنش سریع درزمان بروز بحران می توانند بدون اجازه ازمرکز فعالیت اصلی خود به طور مستقیم به محل حادثه اعزام شوند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.