کسب رتبه دوم در برنامه های رجیستری بیماریها و پیامدهای سلامت در کشور

  • PDF

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آخرین رتبه بندی فعالیت های پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، برای سومین سال متوالی موفق به کسب رتبه دوم در محور برنامه های رجیستری بیماریها  و پیامدهای سلامت شد.

معاون تحقیق و پژوهش دانشگاه  علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آخرین ارزشیابی فعالیت های پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور  بار دیگر  موفق شد در حوزه ی راه اندازی سیستم های رجیستری (ثبت) بیماریها و پیامدهای سلامت که یکی از محورهای حوزه ی زیرساخت پژوهش  به شمار می رود، جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد.

دکتر محسن تفقدی با اشاره به اینکه برنامه ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت به عنوان یک زیر ساخت مهم پژوهشی در کشور جزو اولویت های معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت به شمار می رود خاطر نشان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی معتبر و قابل بهره برداری از داده های مرتبط با مداخلات و پیامد های مختلف بهداشتی و درمانی امکان برنامه ریزی، سیاستگذاری و انجام پژوهشهای کاربردی و تدوین راهنماها و دستورالعمل های مختلف در حوزه های پیشگیری و درمان بیماریها را میسر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه  اجرای بهینه برنامه های ثبت موجب گسترش فعالیتهای پژوهشی چند مرکزی و بین بخشی در سطح ملی و بین المللی در دانشگاه ها و انتشار مقالات و گزارشات با کیفیت در مجلات معتبر داخلی و بین المللی خواهد شد تصریح کرد:  به همین منظور برنامه ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت به عنوان یکی از شاخص های رتبه بندی پژوهشی در ارزشیابی سالانه دانشگاه های علوم پزشکی  قرار گرفته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بر اساس گزارش منتشر شده توسط  معاوت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانسته است بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران جایگاه دوم را در بین دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک به خود اختصاص دهد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار