30درصد از دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند

  • PDF

ضریب مقاله به عضو هیأت علمی در دانشکده پرستایی مامایی به عدد چهار رسیده استرییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی مقاطع تحصیلات تکمیلی از سیاست ها و برنامه های مهم این دانشکده به شمار می رود اظهار کرد: در حال حاضر 30.25 درصد از دانشجویان این دانشکده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند.

دکتر عباس حیدری در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در حال حاضر حدود یک هزار و 114 دانشجو در 17 مقطع رشته در این دانشکده تحصیل می کنند خاطر نشان کرد: در سال های اخیر رشته مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا  در این دانشکده رشد قابل توجهی داشته است به نحوی که تعداد رشته های کارشناسی ارشد از دو رشته به ده رشته افزایش یافته است.

وی با اشاره به سیاست های دانشگاه علو م پزشکی مشهد مبنی بر بین المللی سازی اظهار کرد: در حال حاضر 18 دانشجوی خارجی در این دانشکده در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند و علاوه بر این درخواست های متعددی نیز در سال جاری برای تحصیل در این دانشگاه دریافت شده است و به زودی شاهد رشد تعداد دانشجویان خارجی در این دانشکده خواهیم بود.

انتشار دو مجله انگلیسی زبان در دانشکده پرستاری و مامایی

رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر دو مجله انگلیسی زبان بهداشت باروری و مراقبت مبتنی بر شواهد به همت اعضای هیات علمی در این دانشکده منتشر می شود خاطر نشان کرد: مجله مراقبت مبتنی بر شواهد در پایگاه علمی اسکوپوس نمایه می شود و دومین مجله در حوزه پرستاری در کشور به شمار می رود که در این پایگاه نمایه شده است.

دکتر عباس حیدری با بیان اینکه برنامه ریزی برای نمایه شدن دیگر مجله این دانشکده در پایگاه اسکوپوس در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: با توجه به سطح علمی مجلات این دانشکده، بسیاری از پژوهشگران از دیگر کشورها نیز علاقمند به انتشار مقاله خود در مجلات این دانشکده هستند.

فعالیت 55 عضو هیات علمی در دانشکده پرستاری و مامایی

رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این دانشکده با قدمتی 60 ساله قدیمی ترین دانشکده در سطح کشور به شمار می رود و به جرات می توان گفت یکی از سه دانشکده برتر نیز در میان دانشکده های دولتی و آزاد به شمار می رود خاطر نشان کرد: در حال حاضر 55 عضو هیات علمی در مرتبه های علمی، مربی، استادیار، دانشیار و استاد در این دانشکده فعال هستند.

دکتر حیدری با بیان اینکه نسبت عضو هیات علمی به دانشجو در این دانشکده در گروه های مختلف متفاوت است تصریح کرد: در این دانشکده شش گروه آموزشی شامل پرستاری داخلی جراحی، مامایی، بهداشت روان و مدیریت ، گروه پرستاری کودک و نوزاد، اتاق عمل و هوشبری، بهداشت باروری در رشته مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا فعال که دراین زمینه نیز از دانشگده های برتر در سطح کشور به شمار می رود.

رشد فعالیت های پژوهشی در دانشکده پرستاری و مامایی

رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به رشد فعالیت های پژوهشی دانشکده در ده سال اخیر اظهار کرد: در سال 86 تنها 5 مقاله از اعضای هیات علمی دانشکده در مجلات ملی و بین المللی به چاپ رسیده که این میزان در سال گذشته به 205 مقاله رسید است.

دکتر حیدری خاطر نشان کرد: در ده سال اخیر بیش از 900 طرح پژوهشی مصوب نیز در این دانشکده به اجرا در آمده است.

جذب اعضای هیات علمی بالین و حضور در دو بیمارستان زیر پوشش

رییس دانشکده پرستاری و مامایی با اشاره به جذب 4 عضو هیات علمی برای حضور مستمر در حوزه بالین اظهار کرد: اعضای هیات علمی در بیمارستان های اکبر و قائم(عج) مستقر شده اند و مشارکت جدی و مستمری در آموزش در حوزه بالین دارند.

دکتر حیدری تصریح کرد: علاوه بر این 70 درصد از زمان اعضای هیات علمی این دانشکده در حوزه آموزش بالین طی می شود.

وی با اشاره به راه اندازی کلینیک آموزش سلامت در بیمارستان قائم(عج) اظهار کرد: در این کلینیک روزانه اعضای هیات علمی مستقر و به آموزش بیماران ارجاعی به منظور ارتقاء سلامت می پردازند.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.