استاندار خراسان رضوی؛ پرستاری یکی از مقدس ترین شغل هاست

  • PDF

استاندار خراسان رضوی در نخستین روز کاری خود در این استان، با حضور در بیمارستان 610 تختخوابی امام رضا(ع) و دیدار با پرستاران این مرکز ، حمایت همه جانبه خود را از حوزه سلامت اعلام کرد.

دکتر رزم حسینی در حاشیه این بازدید در گفتگو با وب دا ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار با بیان اینکه پرستاری یکی از مقدس ترین مشاغل به شمار می رود که با خدمتی صادقانه وبدون چشم داشت به مردم خدمات ارائه می دهند اظهار کرد: تلاش می کنیم با ارتباط مناسبی که با وزارت بهداشت ایجاد می شود و همچنین برگزاری نشست های مشترک با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد بخشی از مشکلات به حق این حوزه را برطرف کنیم.

رییس دانشگاه، پرستاران از ارکان اصلی نظام سلامت به شمار می روند

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این بازدید ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با بیان اینکه پرستاران در کنار پزشکان از ارکان اصلی نظام سلامت به شمار می روند اظهار کرد: با وجود تاخیر 13 ماهه پرداخت کارانه پرستاران و مشکلات سخت کاری، اما این قشر همچنان با تمام تلاش در حال خدمت به بیماران هستند که این امر نمونه بارز اخلاق حرفه ای به شمار می رود.

دکتر محمد رضا دارابی ضمن ابراز خرسندی از حضور استاندار خراسان رضوی در نخستین روز کاریش در این استان با تاکید بر اینکه باید شرایط رفاهی و کاری پرستاران به گونه ای باشد که این قشر با فراغ بال بتوانند به مردم خدمت کنند اظهار امیدواری کرد: با حمایت استاندار و هیات دولت بتوانیم بخشی از مشکلات این حوزه را مرتفع نماییم.

وی با بیان اینکه طلب از سازمان های بیمه گر را از مهمترین مشکلات دانشگاه عنوان کرد و گفت: در صورت پرداخت مطالبات این دانشگاه می تواند کارانه های پرستاران و پزشکان را پرداخت و مشکلات این حوزه برطرف می شود.

آموزش پرستاران در تمامی رده های تحصیلی

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر شرایط تحصیل پرستاران در تمامی رده های تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای فراهم شده است اظهار کرد: این در حالی است که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل کمبود نیروی انسانی در حوزه های پزشکی و پرستاری، مجبور به جذب پزشکان و پرستارانی از کشورهای فلیپین، هند و بنگلادش باشیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.