آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای جذب دانشجوی خارجی در دوره های حرفه ای کوتاه مدت و تحصیلات تکمیلی

  • PDF

دستیابی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اهداف 1404 در حوزه تحصیلات تکمیلیمعاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: این دانشگاه آمادگی لازم را برای برای جذب دانشجوی خارجی در دوره های حرفه ای کوتاه مدت و تحصیلات تکمیلی داراست.

دکتر محمد اعتضاد رضوی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه بر اساس مجوز وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی مشهد می تواند تا 30 درصد از ظرفیت خود را به جذب دانشجویان خارجی اختصاص دهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 250 دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های مناسبی که در دانشگاه صورت گرفته در حال حاضر زمینه جذب دانشجویان خارجی در تمامی رشته های تحصیلی فراهم شده است اظهار کرد: در صورت معرفی گروه های مشخص به ویژه در گروه های کوتاه مدت از دانشجویان خارجی، دوره های آموزشی به زبان انگلیسی  ارائه می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه  برای تحصیل در رشته های پزشکی و حضور دانشجویان بر بالین بیمار باید به زبان فارسی مسلط بود خاطر نشان کرد: به همین منظور با تسهیلات فراهم شده وبا مشارکت دانشگاه فردوسی دوره های کوتاه مدت سه و شش ماهه برای آموزش زبان فارسی ویژه دانشجویان خارجی فراهم شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این دانشگاه با دارا بودن هفت دانشکده، 9 هزار دانشجو و حدود 900 عضو هیات علمی بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی شرق کشور محسوب می شود اظهار کرد: در این دانشگاه بیش از 180 رشته در تمامی مقاطع تحصیلی شامل کاردانی، کارشناسی، دکترای حرفه ای، کارشناسی ارشد، دکترای تخصصی، دوره های تخصصی و فوق تخصصی فعال است.

دکتر اعتضاد رضوی با بیان اینکه این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در جایگاه مناسبی قرار دارد خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 32 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند.

وی تصریح کرد: این دانشگاه علاوه بر جذب دانشجویان خارجی در دیگر زمینه های علمی و آموزشی، تبادل استاد و دانشجو و اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی آماده همکاری با کشورهای همسایه و سایر کشورهاست.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه و تعالی علوم اعصاب، توسعه و تعالی علوم تغذیه، توسعه و تعالی طب و هنر، توسعه و تعالی فناوری های آموزشی و توسعه و تعالی علوم دندانپزشکی را از ماموریت های ویژه این دانشگاه در قالب برنامه تحول و نوآوری در آموزش عنوان کرد و اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف ماموریت  توسعه و تعالی فناوری های آموزشی، مرکز فناوری های نوین آموزشی با استفاده از سیمولاتور ها راه اندازی شده است و در این راستا امادگی لازم را برای همکاری با سایر کشورها را داراست.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.