برگزاری نشست های تبادل افکار دانشجویان در حاشیه کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی

  • PDF

نشست تبادل افکار دانشجویان پزشکی ایران و آلمان ظهر امروز سه شنبه 21 خرداد در حاشیه سومین کنگره بین المللی التهاب سیستم عصبی در طبقه فوقانی تالار دانشجو واقع در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور ده ها تن از دانشجویان دو کشور برگزار گردید.

به گزارش وب دا، در این نشست های علمی که به شکل میزهای گفتگویی برگزار شد دانشجویان ایرانی و همتایان آلمانی شان که در رشته های مختلف علوم اعصاب در حال تحصیل هستند در زمینه مراحل تحصیلی، شرایط و وضعیت تحصیل در رشته های پزشکی در دو کشور، موضوعات مربوط به بیماری های مغز و اعصاب و تحقیقات حوزه علوم اعصاب با یکدیگر به تبادل نظر پرداختند.

دبیر اجرایی سومین کنگره التهاب عصبی در خصوص این نشست ها گفت: به جهت اینکه دانشجویان و استادان علوم اعصاب از کشورهای آلمان و کانادا مهمان کنگره هستند نشست های دانشجویی را با عنوان student meeting به مهمانان معرفی کردیم و در بخش استادان که در همین دانشکده و امروز یا فردا برنامه ریزی خواهد شد professor meeting خواهیم داشت.

دکتر سجاد سحاب نگاه افزود: در بخش دانشجویی، در هر میز گفتگو دو دانشجوی آلمانی و دو دانشجوی ایرانی دور هم نشستند و در خصوص موضوعات و مباحث مهم رشته های تحصیلی خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وی خاطر نشان کرد: از آنجا که انگلیسی، زبان بین المللی است این میزگفتگوها فرصتی بود تا دانشجویان ما نیز در محیطی بین المللی قرار گیرند و از زبان انگلیسی هر چند به صورت غیر حرفه ای برای بیان مفاهیم و اندیشه های خود استفاده کنند.

وی تأکید کرد: برگزاری این میزگردهای دانشجویی، فرصتی فراهم آورد که دانشجویان دو کشور با پیشرفت های علمی و ایده های نوین در زمینه علوم اعصاب آشنا شده و در زمینه روش های درمان، فناوری علمی در تشخیص و درمان بیماری های اعصاب و التهاب سیستم عصبی که موضوع کنگره است با یکدیگر مباحثه علمی داشته باشند.

برگزاری کنگره التهاب در سیستم عصبی، یک نوآوری علمی در سطح جهان است

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار