کنگره التهاب در سيستم عصبي فرصتي براي هم آميزي تجربيات استادان با نوآوري هاي دانشجويان حوزه علوم اعصاب

  • PDF

 دبیر سومین کنگره بین المللی التهاب در سیستم عصبی گفت: این کنگره با هدف تلفیق تجربیات بالینی و یافته های پایه در موضوع بیماری های مغز و اعصاب برگزار می شود.

 دکتر محسن فروغی پور در مراسم افتتاحیه این کنگره که صبح امروز در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد افزود: همچنین این مجمع علمی، استادان با تجربه ی علوم اعصاب و دانشجویان رده های مختلف این رشته ها را گرد هم آورده و فرصتی فراهم می کند که دانشجویان بتوانند از یافته ها و نتایج آخرین تحقیقات در زمینه درمان بیماری های مغز و اعصاب مطلع شوند و بر تجریبات دانشی خود بیفزایند.

 استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد ویژگی دیگر این کنگره را مشارکت دو دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه مونستر آلمان ذکر کرد و گفت: این بدان معناست که ما زبان تفاهم را بلدیم و و زمینه هایی داریم که با همه مراکز دنیا تعامل علمی داشته باشیم.

 وی در پایان سخنرانی کوتاه خود اظهار امیدواری کرد که به گفته ی او دنیای آینده، دنیای مهربان تر، ایمن تر از بیماری ها و زیباتر از نظر فکری و اجتماعی باشد که همه ابنای بشر بتوانند در آن از مواهب زندگی اجتماعی بهره مند شوند.

 وی همچنین در حاشیه ی این کنگره در گفتگو با وب دا با بیان اینکه شرایط محیطی و زندگی صنعتی، عامل مهمی در گسترش بیماری های مغز و اعصاب است گفت: در زمینه تشخیص و درمان بیماری های مغز و اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به یافته های بسیار خوبی دست یافته ایم و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم محوریت و مرجعیت علمی این منطقه از دانش را به دانشگاه علوم پزشکی ارائه کنیم.

 دکتر فروغی پور در خصوص هدف کنگره گفت: این کنگره با هدف کشف دلایل التهاب در سیستم  عصبی در بیماری های مختلف مغز و تبادل اطلاعات علمی استادان مغز و اعصاب در این زمینه برگزار شده است.

 وی اظهار داشت: در خصوص چرایی این التهاب فقط می دانیم که سیستم دفاعی بدن، در قبال برخی عوامل، واکنش التهابی نشان می دهد که این واکنش در همه بیماری های مغز واعصاب روی می دهد و بیمار را دچار عوارض درد و تنش عصبی می کند.

 وی گفت: در شهرهایی که فعالیت های صنعتی بیشتری دارند میزان بیماری های مغز و اعصاب بیشتر دیده می شود و این نشان می دهد که زندگی صنعتی، یکی از عوامل ایجاد این بیماری های است.

 دکتر فروغی پور امواج را نیز یکی دیگر از عوامل ایجاد این بیماری ها ارزیابی کرد و گفت: البته هنوز در این مورد تحقیقاتی که نتایج قطعی و روشن ارائه دهد انجام نشده اما دانشمندان حوزه علوم اعصاب، انواع این امواج شامل امواج موبایل، پارازیت ها و سایر تشعشعات موجی را یکی از متهمان ایجاد این بیماری ها می دانند.

 استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه داروها و درمان این بیماری ها تصریح کرد: داروهای ساخت ایران در این گروه از بیماری ها کیفیت بسیار بالایی دارد و ما به عنوان پزشکان این رشته، هیچ کمبودی در زمینه دارو یا کیفیت داروها نداریم.

 وی اضافه کرد: اگر نمره پزشکی به داروهای امریکایی 100 باشد داروهای ایرانی 95 تا 98 می گیرند و این فاصله کیفیتی آنقدر ناچیز است که از نظر پزشکان، قابل چشم پوشی است.

 گفتنی است سومین کنگره بین المللی التهاب در سیستم عصبی و سومین جشنواره دانشجویی علوم اعصاب از دیروز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شده و تا عصر پنجشنبه ادامه دارد.

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار