کمپین دانشجویی پیشگیری از افسردگی و اضطراب در کنگره التهاب در سیستم عصبی

  • PDF

 کمپین دانشجویی «آگاه سازی افسردگی و اضطراب» به عنوان یکی از برنامه های جنبی سومین کنگره بین المللی التهاب در سیستم عصبی، در آغاز هفته جاری و پیش از کنگره شروع شده و تا پایان کنگره که امروز پنجشنبه  23 خرداد خواهد بود ادامه دارد.

در این کمپین  12 دانشجوی رشته پزشکی که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحصیل می­کنند در مکان های عمومی این شهر مانند پارک ها، مراکز خرید و اماکن تفریحی و پر تردد مستقر شده و در خصوص اضطراب و افسردگی و راه های مقابله با استرس بد به اشخاص آگاهی می دهند.

سر تیم کمپین دانشجویی آگاه سازی اضطراب و افسردگی در گفتگو با وب دا گفت: این کمپین با پیشنهاد رئیس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل شده اما محتوای فعالیت را خود دانشجویان تهیه و تنظیم کرده اند.

بهزاد انسان افزود: در این کمپین علاوه بر مشاوره حضوری با شهروندان، یک آزمون حاوی پرسش های غربالگری افسردگی و اضطراب در اختیار آنها قرار می­گیرد که اگر شهروندان نمره مساوی یا بالاتر از 10 را بدست بیاورند احتمال اینکه دچار افسردگی و اضطراب باشند وجود دارد و می توانند به مراکز بهداشت یا مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه و از خدمات مشاوره ای رایگان در این مراکز بهره مند شوند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین بروشوری که توسط خود دانشجویان تهیه و به تأیید دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه و مرکز بهداشت استان رسیده در اختیار متقاضیان قرار می­گیرد تا اطلاعات لازم در خصوص چگونگی مقابله با استرس و اضطراب در اختیار آنان قرار گیرد.

این کمپین در آخرین روز برگزاری کنگره، امروز، در محل دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در ورودی محل برگزاری کنگره، مستقر شده و استندهایی را که در سایر نقاط شهر نصب و به رؤیت شهروندان رسانده اند در این محل نیز نصب کرده اند.

در این مینی استندها تصاویر کارتونی و انیمیشنی با زیرنویس های حاوی راه های مبارزه و مقابله با استرس دیده می­شود.

شایان گفتن است سومین کنگره بین المللی التهاب در سیستم عصبی که از روز سه شنبه گذشته در مشهد آغاز شده، عصر امروز پایان می­گیرد.

قرار است در اختتامیه این کنگره، جانشین معاون وزیر بهداشت، مدیران استان و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد شرکت کنند.در این کنگره ده ها استاد علوم اعصاب از سراسر کشور و دانشگاه مونستر آلمان گرد هم آمده اند تا جدیدترین راهکارهای درمانی بیماری های مغز و اعصاب را بررسی کنند.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار