افتتاح دومین کانون سلامت محله شهرستان فریمان

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فریمان گفت:در راستای اجتماعی شدن سلامت و فراهم شدن ساختار و زمینه مشارکت مردم در  مراقبتهای بهداشتی اولیه و نیز بهبود مؤلفه های اجتماعی موثر بر سلامت ، دومین کانون سلامت محله شهرستان فریمان در شهر قلندرآباد افتتاح شد.

دکتر محمد علی پاینده در گفتگو با وب دا اظهارکرد: ارتقا سطح سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی ساکنان محله ، نهادینه سازی مشارکت و همکاری های مردم در توسعه سلامت محله و تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس، شادابی، امید و ترویج سبک زندگی سالم از اهداف تشکیل کانون سلامت محلات است.

وی خاطر نشان کرد: امروزه با پیشرفت علم پزشکی بیماری های واگیردار  تا حدود زیادی کنترل شده ولی با تغییر سبک زندگی بیماری های غیر واگیر مثل دیابت ، فشار خون ، سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی و... رو به افزایش است که با آموزش و توانمند سازی افراد در کانون های سلامت محله و افزایش آگاهی عموم مردم از این طریق می توان تا حد زیادی از میزان ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان اظهار امیدواری کرد: بزودی سومین کانون سلامت شهرستان فریمان در شهر سفید سنگ راه اندازی شود.

فروغی بخشدار بخش قلندرآباد نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت نقش آموزش در کاهش آسیب های اجتماعی ،تشکیل کانون سلامت محلات را گامی موثر در جهت آگاه سازی و توانمند سازی سایر اقشار جامعه نسبت به حقوق و وظایف خود در جامعه دانست.

در پایان انتخابات تعیین اعضای شورای کانون سلامت محله با حضور معتمدین ، جمعی از اهالی روستا و داوطلبین سلامت برگزار گردید.

به گزارش وب دا ،آیین افتتاح دومین کانون سلامت محله شهرستان فریمان با حضور بخشدار بخش قلندرآباد، مدیر و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان،شهردار و اعضای شورای شهر قلندرآباد، تنی چند از مسئولین شهرستانی و جمعی از معتمدین و اهالی محل در تالار شهرداری شهر قلندرآباد برگزار شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.