آنفلوانزا در کشور تحت کنترل است

  • PDF

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و  مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: هم اکنون عوارض و مرگ و میر ناشی از بیماری آنفلوانزا در سطح کشور تحت کنترل است‌.

به گزارش وب دا، دکتر حامد برکاتی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ کمبود دارویی از این بابت  نداریم و کنترل و مراقبت های بهداشتی این بیماری مدیریت می شود  تصریح کرد: مراقبت های بهداشتی بیماری آنفلوانزا در گروه های مختلف  جمعیتی بویژه مادران باردار پرخطر دنبال می شود و همه مادران باردار مشکوک به آنفلوانزا  رصد و تحت پیگیری قرار می گیرند.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در بخشی از سخنانش گفت: هم اکنون شاخص باروری کلی در کشور به طور میانگین به 1.8 فرزند کاهش یافته است که باید چاره اندیشی شود.

دکتر برکاتی افزود: از سال ۱۳۳۵ تاکنون جمعیت کودکان زیر ۱۵ سال در کشور به حدود نصف کاهش یافته و از ۴۲ درصد به ۲۴ درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۳۵ جمعیت جوان کشور ۲۲ درصد، جمعیت میانسالی ۳۰ درصد و  جمعیت سالمندی ۴ درصد بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت جمعیت جوان  کشور کاهش یافته،  جمعیت سالمند و میانسال نیز رشد چشمگیری داشته است.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه مادران باردار بالای ۳۵ سال در کشور رو به افزایش است، افزود: اکنون  ۱۶ درصد از مادران باردار بالای ۳۵ سال سن دارند، در حالیکه این میزان در دهه های گذشته ۶ درصد بود.

وی خاطر نشان کرد: مادران باردار بالای ۳۵ سال در صورت مراقبت مشکلی در حوزه بارداری به شمار نمی روند، به طوریکه اکنون در آمریکا ۳۲ درصد مادران باردار در این محدوده سنی قرار دارند.

وی بیان کرد: طبق برآوردها میزان مادران باردار بالای ۳۵ سال کشورمان در سالهای آینده به ۲۰ درصد خواهد رسید و در این راستا غربالگری بیماریهای ژنتیکی و مادرزادی در بین آنان در حال انجام است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار