شکست کرونا با همکاری همه‌جانبه میان مردم و مسئولان محقق می‌شود

  • PDF

معاون آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: همکاری همه‌جانبه میان مردم و مسئولان را به عنوان مهمترین راه در مسیر شکست ویروس کرونا است.

حجت‌الاسلام مجتبی الهی‌خراسانی در گفتگو با وب دا، اظهار کرد: یکی از تأکیدات مکرر دین مبین اسلام که بارها در روایت پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) آمده است، ضرورت حفظ جان انسان‌ها بوده و به همین دلیل جهت اجرای دستورالعمل‌هایی که از سوی مسئولان مربوطه در حوزه سلامت نگارش و ابلاغ می‌شود امری واجب و ضروری است.

وی با بیان اینکه در برخی بیماری‌ها همچون ویروس کرونا یا همان کووید 19 که امر انتقال و صدمه بر دیگری بسیار سریع اتفاق می‌اُفتد باید دقت و توجه ویژه‌تری در جهت حفظ سلامت خود و دیگران داشته باشیم، افزود: به فرموده امام راحل(ره) تمامی مسئولان موظف هستند در هر کجا که سلامت مردم به خطر می‌اُفتد توصیه‌ها و اقدامات لازم را انجام دهند و در مقابل مردم نیز موظف به اجرا و عمل به این توصیه‌ها در راستای حفظ سلامت خود و دیگران هستند تا با کوچکترین بی‌احتیاطی سلامت کسی به خطر نیفتد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه اقدام صورت گرفته در تعطیلی موقت حرم مطهر امام رضا(ع) و دیگر اماکن مقدس سطح کشور در راستای حفظ سلامت مردم امری پسندیده و قابل توجه بود، خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که مجموعه‌های مذهبی در سراسر کشور به‌خصوص حرم مطهر رضوی ایفاگر نقشی بسیار مهم در حفظ سلامت مردم بودند و همکاری تولیت‌های این اماکن مقدس و دیگر خدام خدوم با مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا شایسته تقدیر است.

الهی‌خراسانی تصریح کرد: گرچه معتقدیم تصمیم صورت گرفته در بستن درب‌های اماکن متبرکه کار آسانی نبود، اما قطعاً خود مردم واقف هستند که این تصمیمات در جهت حفظ سلامت خودشان گرفته شده و می‌توانیم در این مدت کوتاهی که به دلیل مسدود بودن درب‌ها توفیق زیارت حضوری را نداریم، با یک زیارت از راه دور خالصانه ضمن ابراز ارادت به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) علی‌الخصوص امام مهربانی‌ها، برای موفقیت کادر درمانی فعال در امر مبارزه با کرونا و سلامت بیماران گرفتار این ویروس منحوس دعا کنیم.

وی تأکید کرد: وقتی که اعمال محدودیت‌ها را در مقدس‌ترین مکان‌های کشور آن هم در راستای حفظ سلامت مردم داریم، اقدامات ناپسند در به خطر انداختن این امر مهم خطایی نابخشودنی است و نباید زمانی که توصیه‌های مکرر در خانه ماندن و عدم سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری داده می‌شود شاهد عدم توجه مردم باشیم، اقدامی که به سلامت خود و دیگران آسیب می‌زند.

معاون آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی همکاری همه‌جانبه میان مردم و مسئولان را به عنوان مهمترین راه در مسیر شکست ویروس کرونا دانست و گفت: در شرایطی که بیماری کرونا در حال گسترش در سراسر جهان است، باید به جهت حفظ سلامت خود و دیگران از رفت‌وآمدهای غیرضرور و حضور در مکان‌های عمومی و پرتردد به‌شدت خودداری کنیم و قطعاً همکاری مردم با مسئولان موجب خروج هرچه زودتر ویروس کرونا از کشور و مهیا شدن حضور مردم در کلیه ضیافت‌‎ها و محافل مذهبی و دورهمی به‌خصوص زیارت حضوری اماکن مذهبی از جمله بارگاه منور رضوی خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.