مردم هشدارهای پیشگیرانه را در زمینه ویروس کرونا جدی بگیرند/ از هر گونه تردد غیر ضروری خودداری شود

  • PDF

دبیر مراقبت و درمان کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:  شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 18407 نفر رسید که از این تعداد 711 نفر مربوط به خراسان رضوی است.

علی‌اصغر انجیدنی در گفت‌وگو با وب دا، خاطر نشان کرد: آمار صعودی مبتلایان، بستری‌شدگان و فوتی‌ها نگران‌کننده بوده و نگران‌کننده‌تر از آن عدم رعایت مردم و همکاری آنان با مسئولان ستادهای ملی و استانی مبارزه با کرونا است.

وی افزود: حضور پررنگ مردم و موج گسترده سفرهای نوروزی نشان از کم توجهی به توصیه‌های مسئولان و کادر درمانی کرونایی دارد و امیدواریم این هشدارها را جدی بگیرند و زمانی برایشان باورپذیر نشود که خودشان یا اطرافیانشان درگیر کووید 19 شده باشند و دیگر فرصتی برای جبران نباشد.

دبیر مراقبت و درمان کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن انتقاد از عدم توجه مردم به هشدارها و توصیه‌های مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: مردم آمارهای نگران‌کننده‌ای را که بارها از سوی مسئولان عنوان می‌شود را جدی بگیرند، طبق آمارهای بیان شده در هر ساعت  54 نفر به ویروس کرونا مبتلا و شش نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست می دهند و این وضعیت با کم توجهی مردم نگران‌کننده‌تر هم می‌شود.

دکتر انجیدنی خاطرنشان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، 1046 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شده که از این تعداد 50 مورد آن در خراسان رضوی بوده است، به این ترتیب شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به 18407 نفر رسید که از این تعداد 711 نفر مربوط به خراسان رضوی است.

وی بیان کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی 456 نفر مربوط به حوزه جغرافیایی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مابقی متعلق به مناطق تحت پوشش 5 دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر استان هستند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.