بازدید تیم های بهداشت محیط از 31 هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی

  • PDF

تشدید  نظارت گروه های بهداشت محیط با رویکرد ویروس کووید-19 در مناطق زیر پوشش دانشگاهمدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:بیش از 31 هزار مورد بازدیداز مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی  در راستای کنترل و پیشگیری از کرونا تا کنون انجام شده است.  

مهندس علی اصغر حسنی یزدی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه در سال جاری بسیج مقابله محیطی با کووید‏-19 جایگزین برنامه سلامت نوروزی شده است  گفت  در این راستا 180 تیم بازرسی بهداشت محیط در مشهد و شهرستان های تابعه با هدف پیشگیری از کرونا بر فعالیت واحدهای تولید و عرضه مواد غذایی و مراکز پرتردد نظارت دارند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت تعداد 8 هزار و 870 امکنه عمومی مورد بازدید و نظارتهای بهداشتی قرار گرفته است خاطر نشان کرد: به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کووید‏-19 دستورالعمل های بهداشتی به تمامی اماکن عمومی ارسال شده است و در صورت تخلف با جدیت برخورد خواهد شد.

مهندس حسنی گفت: براساس این دستورالعمل تعداد اماکن عمومی که پوستر رعایت بهداشت فردی و شستشوی دست را نصب کرده اند 78هزار و 890 و تعداد اماکن عمومی رعایت کننده پروتکل گند زدایی 17 هزار و 121 مورد می باشد .

مدیر سلامت محیط وکار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اماکن عمومی را از مراکز مهم کنترل ویروس کووید‏-19 عنوان کرد و اظهار کرد: در این مدت از 8 هزار و 870 مورد اماکن عمومی بازدید شده تعداد 593 مورد بدلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شده اند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.