انجام غربالگری آزمایشگاهی کووید‏-19 در مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته

  • PDF

غربالگری آزمایشگاهی کووید‏-19 جهت مراجعین سرپایی در مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته مشهد و سایر شهرستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا می شود.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست هماهنگی که در همین راستا با حضور کارشناسان کارگروه کمیته درمان مقابله با کرونا و روسا و معاونین بهداشت، مسئولین آزمایشگاه و مسئولین توسعه شبکه شهرستان های تابعه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، هدف از اجرای این برنامه را شناسایی ناقلین بدون علامت و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در جامعه عنوان کرد.

دکتر مهدی قلیان تصریح کرد: درحال حاضر 3 آزمایشگاه شامل بیمارستان امام حسین(ع)، بیمارستان امام رضا(ع) و جهاد دانشگاهی جزء شبکه آزمایشگاهی تشخیص بیماری کرونا بوده و انجام آزمایشات نمونه های تهیه شده را بر عهده دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده تمامی مراجعین مشکوک به بیماری کرونا که به مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته مراجعه نموده اند، اعضاء خانواده و افرادی که به نوعی با بیماران قطعی مبتلا به کرونا تماس داشته اند همچنین همکاران بیماران شناسایی شده که در یک محیط به کار مشغول بوده اند از جمله افرادی می باشند که مورد غربالگری آزمایشگاهی کووید‏-19 در مراکز مربوطه قرار خواهند گرفت.

دکتر قلیان اظهار امیدواری کرد با انجام این طرح دامنه نمونه گیری و دامنه ظن بالینی در جامعه وسیعتر شده و با شناسایی موارد ناقل و بیمار به قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از شیوع بیماری در جامعه کمک شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.