تغذیه مناسب یکی از اصول مهم در پیشگیری از ابتلا به کرونا محسوب می شود

  • PDF

رییس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با تاکید بر اهمیت خود مراقبتی در زمان شیوع بیماری کرونا گفت: تغذیه مناسب  یکی از اصول مهم درخود مراقبتی به شمار می رود و در کمک به پیشگیری و همچنین در زمان بیماری و نقاهت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر زهرا اباصلتی در گفتگو با وب دا، داشتن نظم در تغذیه را بسیار حائز اهمیت بر شمرد و اظهارکرد: افراد باید سعی کنند بدون حذف هیچ کدام از وعده های غذایی، وعده های روزانه را در یک ساعت مشخص میل کنند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از میوه و سبزی ها به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند، گفت: خانواده ها سعی کنند مصرف میوه و سبزی  را به صورت همه روزه پس از شستشو و گند زدایی کامل در رژیم غذایی خود داشته باشند.

رئیس گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت  دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اهمیت خوردن مایعات فراوان در این دوره خاطر نشان کرد خوردن 8 لیوان آب روزانه به همراه استفاده از غذاهای آبکی مانند سوپ همچنین استفاده از مواد پروتئینی مانند تخم مرغ توصیه می شود.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.