رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

وزارت بهداشت به‌ تنهایی نمی‌تواند تامین کننده سلامتی جامعه باشد

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: مقوله سلامت در گذشته یک مقوله داخل مؤسسه‌ای بود و وزارت بهداشت عهده‌دار امر سلامت بود ولی براساس اسناد بالادستی و سند توسعه کشور در افق 1404 و سند ابلاغی رهبر معظم انقلاب، سلامت یک امر فرا موسسه‌ای و ملی است.

به گزارش وب دا، دکترمحمدرضا دارابی در نخستین مجمع سلامت شهرستانی خراسان رضوی در کاشمر که با حضور معاون استاندار، مسئولان و خیرین شهرستان در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کاشمر برگزار شد،  با بیان اینکه شاید متولی سلامت وزارت بهداشت باشد اما مؤسسات زیادی در سطح کشور در این حوزه دخالت دارند، افزود: اگر قبول کنیم که انسان سالم، محور توسعه پایدار کشور است و بدانیم که سلامتی بهترین نعمتی است که خداوند به انسان داده است، قطعاً همکاری فرامؤسسه‌ای می‌تواند در بهبود زندگی و شرایط ایده‌آل؛ نقش اثرگذاری داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت به دنبال این هستیم که مردم از جیبشان هزینه کمتری پرداخت کنند و با جمع‌آوری مؤسسات فعال حوزه سلامت علاوه بر کاهش دغدغه‌های مردم در این حوزه، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز باشیم.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اهداف بلند دولت، مقوله سلامت است، بنابراین توجه ویژه‌ای به مقوله خیرین سلامت دارد، چرا که معتقدیم اگر مردم و خیرین می‌خواهند هزینه‌ای را برای جامعه خود بپردازند تا یک باقیات‌ و صالحات برای آینده خود رقم بزنند، بهترین مکان آن حوزه سلامت و آموزش‌ و پرورش است چرا که این سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است.

دکتردارابی با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت به‌ تنهایی نمی‌تواند متولی امر سلامت باشد و در این راستا نیازمند فداکاری و همکاری همه برای افزایش سلامت و امید به زندگی است، بیان کرد: هر زمانی که نیاز مردم به بیمارستان‌ها، تخت‌های بیمارستانی و واحدهای درمانی کاهش یابد، بیانگر تأثیرگذاری اقدامات و فعالیت‌های انجام‌ شده در این حوزه خواهیم بود.

وی با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر مردم کاشمر در حوزه سلامت و کمک 86 میلیارد ریالی آنان، دستیابی به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های علمی، از وضعیت محور 55 کیلومتری کاشمر به سه‌راهی شادمهر انتقاد کرد و گفت: این جاده به‌ هیچ‌ عنوان در شأن مردم کاشمر نیست و جای تأسف است که در اکثر نقاط استان و کشور جاده‌ها یک‌طرفه شده است اما جاده کاشمر در مراحل اولیه مانده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به حادثه رانندگی که دو سال قبل برای جوان‌ترین جراح مغز و اعصاب کشور در این جاده اتفاق افتاد و جامعه پزشکی کشور را اندوهگین ساخت، اظهار داشت: انتظار داریم متولیان امر توجه ویژه به این جاده داشته باشند تا هر چه سریع‌تر دوبانده شود و شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار