ارائه 159 مقاله در پنجمین کنگره بین المللی کاشت حلزون و علوم وابسته

  • PDF

پنجمین کنگره بین المللی کاشت حلزون و علوم وابسته اردیبهشت ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود و در مدت زمان برگزاری این کنگره 159 مقاله ارائه خواهد شد.

به گزارش وب دا، دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی کاشت حلزون و علوم وابسته اظهار داشت: این کنگره 19 الی 21 اردیبهشت با حضور 30 میهمان و سخنران خارجی از کشورهای استرالیا، اسلواکی، لتونی، هند، صربستان، بلژیک، آمریکا، انگلیس، یونان و آلمان برگزار می شود.

دکتر محمد مهدی قاسمی خاطر نشان کرد: در مدت زمان برگزاری کنگره علاوه بر ارائه 114 مقاله به شکل سخنرانی و 45 مقاله در قالب پوستر، 5 پنل تخصصی و 4 کارگاه آموزشی نیز برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این کنگره در محورهای ایمپلنت در کشورهای خاورمیانه، ایمپلنت در ناحیه گوش داخلی، مسائل گفتاری و زبان، کمک های شنوایی ایمپلنت، دستگاه های قابل برنامه ریزی کامل و تصویر برداری عصبی برگزار می شود و فوق تخصص و متخصصین گوش، حلق و بینی، اطفال، گفتاردرمان ها، شنوایی شناسان و روانپزشکان  از جمله گروه های هدف در این کنگره به شمار می روند.

دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی کاشت حلزون و علوم وابسته؛ بررسی مطالب جدید علمی و گزارش فعالیت ها را از اهداف اصلی برگزاری این کنگره برشمرد.

دکتر قاسمی با بیان اینکه  دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانشگاه های پیشتاز در زمینه کاشت حلزون به شمار می رود و از سال 77 این عمل در مشهد انجام می شود تصریح کرد: تا کنون یک هزار و 141 نفر تحت عمل جراحی کاشت حلزون قرار گرفته اند.

دکتر محمد مهدی قاسمی، با اشاره به اینکه کمترین سن کودک ده ماهه و بیشترین سن متعلق به یک بیمار 75 ساله است اظهار داشت: مرکز کاشت حلزون مشهد مقدس، بیماران در استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان را پوشش داده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار