نگاه صرفه جویی باید در نظام سلامت ایجاد شود

  • PDF

نماینده وزارت بهداشت در ستاد تحول سلامت کلان منطقه 9 کشوری با بیان اینکه در حال حاضر سهم سلامت در جی تی پی کشوری به بالاتر از 9 رسیده است اظهار داشت:علیرغم اتفاقات بسیار خوبی که به دنبال طرح تحول نظام سلامت رخ داده است باید نگاه صرفه جویی نیز در حوزه سلامت ایجاد شود.

به گزارش وب دا، دکتر گلمکانی در نشست ستاد تحول نظام سلامت در کلان منطقه 9 با بیان اینکه در وزارت بهداشت به صورت هفتگی نشست هایی با محوریت صرفه جویی در حوزه سلامت تشکیل می شود خاطر نشان کرد: ایجاد حرکت به سمت ایده پردازی با همکاری مراکز دانشگاهی از مهمترین استراتژی هایی است که در این زمینه دنبال می شود.

نماینده وزارت بهداشت در ستاد تحول سلامت کلان منطقه 9 کشوری افزود: هر استراتژی با تکیه بر مراکز دانشگاهی پیش خواهد رفت که بر این اساس معاونین مسئول قطب های مختلف با برگزاری جلسات در کلان مناطق؛ ایده های جدید را جمع آوری و در جلسات ستاد تحول سلامت وزارت بهداشت به عنوان یک حرکت جدید مطرح می کنند.

دکتر گلمکانی ابراز داشت: صرفه جویی یک تفکر جدید می خواهد زیرا در حال حاضر روسای بیمارستان ها به دنبال درآمد زایی بیشتر بر اساس تعداد بیماران هستند و ما به دنبال ضریب اشغال تخت ، بالاتر نمره می دادیم.این نگاه باید تغییر پیدا کند اما این به معنای تعطیل شدن ارائه خدمات و یا کاهش بسته های خدمتی نیست و باید راه های دیگر برای صرفه جویی یافت شود.

وی  گفت: خراسان رضوی در سال 95 بیست میلیون بار مراجعه داشته است، این در حالی است که رقم مراجعه به مراکز درمانی در کل کشور در سال 95  در همه بخش ها دویست میلیون می باشد که نشان می دهد سهم خراسان رضوی ده درصد کل کشور است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست با بیان اینکه گام چهارم تحول نظام سلامت، تحول و نوآوری در نظام آموزشی را به دنبال داشت گفت: در حوزه آموزش در این خصوص در کلان منطقه 9 اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه کلان منطقه 9 کشوری کم مسئله ترین کلان منطقه در کشور می باشد افزود: حس تعلق به خراسان بزرگ و وجود بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) اتحاد  همه جانبه در این راستا را ایجاد کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه با وجود برگزاری جلسات متعدد  میان روسای دانشگاه ها و معاونین، آن گونه که باید به نتایج مطلوب دست پیدا نکرده ایم و این به دلیل زوایای مبهم در سند آمایش سرزمینی است ادامه داد: باید شفاف سازی های لازم طبق آنچه که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند آمایش سرزمین می باشد صورت گیرد زیرا در غیر این صورت موفقیت های لازم ایجاد نخواهد شد.

دکتر دارابی در پایان با بیان اینکه روسای دانشگاه های کلان منطقه 9  هماهنگی بسیار خوبی با یکدیگر دارند بیان داشت: امیدواریم این همکاری ها در نهایت موجب شود تا در حوزه تربیت نیروی انسانی متخصص و متبحر و همکاری مداوم در مسائل آموزشی، پژوهشی، پرسنلی و پشتیبانی به موفقیت های لازم دست پیدا کنیم و به عنوان کلان منطقه نمونه کشوری بدرخشیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار