تحقق گفتمان اجتماعی شدن سلامت نیازمند مشارکت تمامی سازمان ها

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تحقق گفتمان اجتماعی شدن سلامت را لازمه مشارکت تمامی سازمان ها و ارگان های موثر در این حوزه دانست.

دکتر محمد رضا دارابی در دیدار با محمد رحیم نوروزیان معاون سیاسی اجتماعی استانداری خراسان رضوی و رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان خاطر نشان کرد: ارتقاء سلامت جامعه وظیفه همگانی است و باید تمامی سازمان ها و مردم در این مسیر گام بردارند و خود را در این زمینه مسئول بدانند.

وی در ادامه بر آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جهت طرح و چاره اندیشی معضلات حوزه سلامت در قالب کارگروه سلامت وامنیت غذایی تاکید نمود.

خدایی قائم مقام رئیس دانشگاه  علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکت های اجتماعی نیز در این نشست با اشاره به تدوین اسناد جامع سلامت استان، امنیت غذایی و کنترل و پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر  درگروه سلامت وامنیت غذایی اظهار داشت: تحقق اهداف این اسناد با همکاری تمامی سازمان ها و مردم میسر خواهد شد.

دکتر خدایی، اجرای  برنامه  های تشکیل کانون سلامت محله و مجمع سلامت محله شهرستان و استان را از جمله راهکارها در راستای نهادینه نمودن مشارکت مردم برشمرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 62 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند خاطر نشان کرد: با توجه به فعال شدن خیریه های بیمارستانی تلاش می شود تا یکی دو سال آینده  در شهر مشهد بیمار نیازمند مالی نداشته باشیم وهمه بیماران نیازمند تحت پوشش این موسسات باشند.

در پایان معاون سیاسی امنیتی اجتماعی و رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره بر نقش دانشگاه در تربیت نیروی متخصص و تامین سلامت مردم از تلاش های صورت گرفته تقدیر نمود و بر مشارکت کلیه سازمانها در اجرای برنامه ها و مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تاکید کرد.  

 

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار