استفاده از روش نوار مغز طولانی مدت در نوزادان نارس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

با حضور پزشکان فوق متخصص علوم اعصاب و نوزادان کشور، همایش آشنایی با انجام نوار مغز طولانی مدت در نوزادان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است.

رییس همایش انجام نوار مغز طولانی مدت در نوزادان نارس در گفتگو با وب دا اظهار داشت: این همایش با حضور پرفسور ولووا از دانشگاه آمین فرانسه برای نخستین بار از 21 الی 24 خرداد در حال برگزاری است که در این همایش پزشکان فوق متخصص اعصاب کودکان و فوق متخصصان کودکان با جدیدترین روش های نوار مغز در نوزادان نارس آشنا می شوند.

دکتر مهران بیرقی طوسی خاطر نشان کرد: در این همایش روش های تفسیر و پیش بینی از وضعیت آینده نوزادان نارس بستری در بخش های NICU  با استفاده از روش نوار مغز طولانی مدت مورد بررسی قرار می گیرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه نوزادانی که در هفته 26 الی 28 بارداری متولد می شوند نیاز به بستری در بخش های مراقبت ویژه و بستری هستند خاطر نشان کرد: با استفاده از روش نوار مغز طولانی مدت می توان تشنج های مخفی نوزادان را شناسایی و  در زمان مناسب اقدامات تهاجمی را بر روی نوزاد انجام داد.

دکتر مهران بیرقی طوسی اظهار داشت: تا کنون روش نوار مغز طولانی مدت در نوزادانی که دچار تشنج می شدند استفاده می شد که بر اساس برنامه ریزی قرار است از این پس برای تمامی نوزادان نارس بستری در بخش های NICU انجام  شود.

وی با اشاره به اینکه در این همایش کارگاه های عملی مختلفی  در بالین بیماران نوزادان بستری برگزار می شود خاطر نشان کرد: این همایش برای گروه های هدف دارای  11.5 امتیاز آموزی است.

نوار مغز

نوار مغز

نوار مغز

نوار مغز

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار