آغاز به کار کنگره روماتولوژی کودکان ایران در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مشهد میزبان دومین همایش کشوری روماتولوژی کودکان ایرانکنگره کشوری روماتولوژی کودکان ایران با حضور بیش از 200 نفر از متخصصان و صاحبنظران این حوزه، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.  

به گزارش وب دا، این همایش در محورهای آرتریت در کودکان واسکولیت در کودکان ،تب های دوره ای  و اختلالات متابولیت استخوان (بزرگداشت استاد دکتر عقیقی) در سالن همایش های بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار طی روزهای 14 و 15 تیر ماه در حال برگزاری است.

دبیر علمی دومین همایش کشوری روماتولوژی کودکان ایران در حاشیه این کنگره  اظهار داشت: قرار است در  مدت زمان برگزاری این همایش 32 مقاله در قالب پوستر و 50 مقاله در قالب سخنرانی ارائه شود.

دکتر عبدالرضا ملک اظهار داشت: گروه های هدف پزشکان عمومی و خانواده، متخصصین کودکان و تمامی فوق تخصص های وابسته، فوق تخصص روماتولوژی کودکان و روماتولوژی بزرگسالان و متخصصین داخلی هستند که در مدت برگزاری این کنگره با جدیدترین راهکارهای تشخیصی و درمانی روماتولوژی کودکان آشنا می شوند.

دبیر علمی دومین همایش کشوری روماتولوژی کودکان ایران با بیان اینکه بیماری های روماتولوژی از زمان تولد تا پایان عمر می تواند فرد را مبتلا نماید و عوامل محیطی و ژنتیک در ابتلای فرد به این بیماری نقش دارند، اظهار داشت: تشخیص و درمان به موقع بیماری های روماتیسمی می تواند جلوی عوارض خطرناک بیماری را گرفته و از معلولیت کودکان در آینده جلوگیری نماید.

دکتر ملک با اشاره به اینکه تشخیص و درمان به موقع بیماری های روماتیسمی می تواند از عوارض خطرناک بیماری و معلولیت کودکان در آینده جلوگیری نمایدتصریح کرد : بیماری های روماتیسمی در کودکان دسته جداگانه از اختلالات در بافت نرم و استخوان ها است که می توانند سایر ارگان های بدن را نیز درگیر نمایند. 

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: بیماری های روماتیسمی کودکان ( روماتولوژی) معمولا کودکان را با تظاهرات بالینی مانند تب های نامشخص، دردهای اسکلتی، تورم مفاصل، نسج همبند و ضایعات پوستی به صور مختلف متاثر می کند.

دکتر ملک با اشاره به شایع ترین بیماری های روماتولوژی کودکان تصریح کرد: آرتریت های حاد و مزمن بخصوص تب حاد روماتیسمی، بیماری های کلاژن واسکولار بخصوص لوپوس و درماتومیوزیت و پلی میوزیت واسکلودرمی، واسکولیت ها خصوصا بیماری کاواساکی و واسکولیت و تب های دوره ای خصوصا تب مدیترانه ای فامیلی برخی از شایع ترین این بیماری می باشد.

فوق تخصص بیماری روماتولوژی کودکان در ادامه بیان کرد: همچنین مشکلات متابولیکی استخوان و اختلالات ساختاری استخوان خصوصا نرمی استخوان، پوکی استخوان و استئودیسپلازی های استخوان، دردهای اسکلتی تشدید یافته خصوصا درد رشد و پرتحرکی مفاصل از دیگر موارد شایع این بیماری می باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  اذعان کرد: مشکلات مفصلی، حرکتی، چشمی، قلبی، عصبی، گوارشی، کلیوی و ... از عوارض عمده این بیماری می باشد و درمان این بیماری با توجه به نوع بیماری و نظر پزشک به صورت دارو درمانی یا اعمال جراحی انجام می شود.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار