رییس دانشگاه؛ یکی از راهکارهای مهم در اقتصاد مقاومتی ، تشویق به صرفه جویی است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از راهکارهای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را تشویق و ترویج فرهنگ صرفه جویی عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی خاطر نشان کرد: دانشگاه به عنوان الگویی در حوزه سلامت باید در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت کند اظهار داشت: کاهش ماموریت های غیر ضروری، شرکت در کنگره های داخلی به میزان 50 درصد و کنگره های خارجی به میزان 25 درصد و همچنین حذف مراکز تحقیقاتی غیر فعال از جمله راهکارها برای تحقق این هدف به شمار می رود.

وی خاطر نشان کرد: درحوزه درمان مدیریت ماندگاری بیماران در بیمارستانها ،کنترل انبارها ازنظر تجهیزات پزشکی غیر ضروری و انتقال آنها به مراکزموثرتر، وخرید تجهیزات پزشکی  پس از تایید و تصویب در کمیته  مربوطه از موارد راهبردی به شمار می رود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه با تاکید بر اجرایی شدن نظام ارجاع الکترونیک اظهار داشت: یکی از مهم ترین راهکارهای صرفه جویی،این برنامه است که با  نهادینه شدن این مهم مانع ازاتلاف وقت وهزینه های درمان  بیماران میشود.

وی از دیگر راهکارهای این مهم را برون سپاری ،اجرای گاید لاینهای بالینی، ایجاد واحد فارماکولوژی بالینی ، ایجاد HIS متمرکز  وکنترل کسورات بیمه ای برشمرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی  از تشویق افرادی که به نوعی در کاهش هزینه نقش دارند خبرداد و گفت: اختصاص اضافه کار بر اساس تایمکس، جلوگیری  از اسراف و صرفه جویی حامل های انرژی، کنترل نسخ ‍‍‍‍‍‍‍‍‍پزشکان و  حرکت به سمت نسخ الکترونیکی را در جهت تسهیل خدمت به مردم از راهبرد های دیگر به شمار می رود.

در ادامه دکتر بحرینی معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ از همکاری واحدها در جهت تحویل اقلام بلا استفاده انبارها به مراکزی که نیاز دارند خبر داد.

دکتر اعتضاد رضوی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارداشت: تهیه و ترسیم پروتکل روتین بیمارستانها  از نظر خرید دارو ، خرید تجهیزات ،حضور اساتید ،تایمکس و فرآیند بستری شدن بیماران در بیمارستانها و.. از ارکان ضروری در کاهش هزینه ها است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار