اجرای نظام ارجاع و برنامه تحول نظام سلامت از اولویتهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

رییس دانشگاه علم پزشکی اجرای نظام ارجاع و برنامه تحول نظام سلامت را از اولویت های سیاست گذاری این دانشگاه برشمرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته دولت ؛ ارائه خدمات آموزشی،پژوهشی، پوشش بهداشتی از سطح شهرستان‌ها و تقویت پزشک خانواده و پزشک روستایی، دپو کردن دارو برای حداقل 6 ماه، تهیه ملزومات پزشکی واحدهای مختلف تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جذب پزشک تخصصی و عمومی برای بخش‌هایی که با کمبود مواجه است را از دیگر الویت های این دانشگاه برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: سیاست‌های محول شده به دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جاری این است که اعتبارات دانشگاه در سقف اعتبارات سال 95 علی رغم محدود بودن درآمدها هزینه شود همچنین درآمدهای بیمه دانشگاه باید نسبت به سال 96، 10 درصد کاهش یابد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه کاهش میزان ماندگاری بیماران در مراکز درمانی و صرفه جویی در مصرف دارو را از جمله راهکارها در شرایط حال حاضر عنوان کرد، اظهار داشت: در عین حال تمام تلاش خود را داریم که بهترین خدمات را با سطح کیفی مناسب به بیماران ارائه نماییم.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: سیاست دانشگاه درباره بیماران سیاست انقباضی صرف نیست و باید پذیرش بیماران صورت گیرد.

دکتر دارابی افزود: تکمیل فضاهای فیزیکی که بیش از 70 درصد پیشرفت داشته‌اند جزو الویت‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و علی‌رغم تمام مشکلات مالی سعی می‌شود با جذب اعتبارات نظارتی و اعتبارات مصوبی که در زمان ریاست جمهوری به حوزه سلامت تخصیص یافته است فضاهای فیزیکی تکمیل شود. 

وی با اشاره به اینکه دانشکده داروسازی مشهد جزو دانشکده‌های برتر کشور است متذکر شد: اساتید دانشکده داروسازی در تولید دارو بسیار فعال هستند و تعدادی از این داروها از جمله قرص زعفران وارد بازار شده است و تمام فعالیت‌های تولید دارویی تحت نظارت سازمان دارو وغذا انجام می‌شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره رواج طب سنتی توضیح داد: در دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانشکده طب ایرانی فعال است که برای دوره تخصصی دانشجو پذیرفته می‌شود و این رشته به صورت آکادمیک در دانشکده تدریس می‌شود اما آنچه که به عنوان طب اسلامی مطرح می‌شود در واقع مداخله گران سلامت هستند. 

دکتر دارابی اضافه کرد: طبق قانون تمام افرادی که در حوزه سلامت، آموزش و درمان فعالیت می‌کنند باید از دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجوز بگیرند درغیر این صورت متخلف و مداخله‌گر سلامت هستند و به سلامت مردم صدمه می‌زنند. 

وی درباره همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با شهرداری تصریح کرد: با شهرداری مشهد همکاری داشته‌ایم  که فضاهای تحت عنوان خانه سلامت در اختیار دانشگاه گذاشته شود تا مراقبت‌های اولیه سلامت در این مکان‌ها انجام شود که مقرر شده است 20 خانه سلامت محله در 20 نقطه شهر در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گذاشته شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تاکنون در این راستا 6 واحد در اختیار دانشگاه گذاشته شده است و تا پایان سال نیز 14 واحد باقی مانده به دانشگاه اختصاص می‌یابد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار