مشهد میزبان همایش دیابت و چاقی از مطالعات پایه تا مداخلات بالینی

  • PDF

همایش دیابت و چاقی از مطالعات پایه تا مداخلات بالینی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این همایش با حضور صاحبنظرانی از کشورهای آمریکا و آلمان و همچنین متخصصان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور به مدت دو روز ششم الی هفتم شهریورماه در مشهد برگزار می شود.

استاد گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این همایش در گفتگو با وب دا اظهار داشت: در نخستین روز از این همایش صاحبنظران در قالب نشست هم اندیشی به ارائه راهکارها و بحث و تبادل نظر در خصوص ثبت داده های مرتبط با ارزیابی و درمان چاقی در کشور خواهند پرداخت.

دکتر مجید غیور مبرهن تصریح کرد: در این همایش ضمن ارائه سازو کارها و چالش های ریجستری در دانشگاه های علوم پزشکی به ارائه سیاست ها و اهداف این برنامه نیز پرداخته خواهد شد.

وی رونمایی از نرم افزار ریجستری چاقی و انعقاد تفاهم نامه در این زمینه را از دیگر برنامه های روز نخست این همایش برشمرد.

مدیر پروژه ریحستری تغذیه با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دو سال گذشته برنامه ثبت داده های مرتبط با چاقی را در دستور کار خود قرار داده است تصریح کرد: با موافقیت معاونت های پژوهش و فناوری و بهداشت وزارت بهداشت قرار بر این شده که این برنامه به دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز تسری پیدا کند.

دکتر غبور مبرهن تصریح کرد: در حال حاضر اجرای طرح های پژوهشی به صورت متمرکز انجام نمی شود که با اجرای برنامه ثبت داده ها می توان به صورت متمرکز و با جمعیت اماری بالا نسبت به اجرای پژوهش ها و تحقیقات مرتبط اقدام و پس از آن نیز برنامه های مداخله ای را در دستور کار قرار داد.

دکتر غیور مبرهن اظهار امیدواری کرد: نتایج این نشست بتواند مقدمات همکار شدن با سازمان بهداشت جهانی در خصوص تغذیه را برای کشور فراهم نماید.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار