قائم مقام معاون بهداشت وزارت، برنامه ریزی برای برخورداری مردم از بالاترین سطح سلامت تا سال 1404

  • PDF

قائم مقام معاون بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در افق 1404، جمهوری اسلامی ایران کشوری با مردمی برخوردار از بالاترین سطح سلامت و دارای عادلانه ترین و توسعه یافته ترین نظام سلامت در منطقه است.

 

دکتر محمد شریعتی در همایش بهورزان و مدیران نمونه کشوری که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، خاطر نشان کرد:  در شیوه نامه پذیرش دانشجو جهت شرکت در دوره کاردانی بهورزی، بهورزان شاغل فاقد مدرک کاردانی رشته های مختلف که در سال های قبل تربیت شده اند می توانند وارد پذیرش دوره کاردانی شوند که موجب رشد و تعالی علمی و تحصیلی بهورزان می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه بهورزان نقش موثری در ارتقاء شاخص های بهداشتی از جمله پیشگیری از مرگ مادران باردار و کودکان داشته اند تصریح کرد:  96 درصد از مردم از ارائه خدمات بهورزان رضایت دارند.

 

قائم مقام معاون بهداشت  وزارت  تصریح کرد: مبارزه با تعیین کننده های اجتماعی تاثیر گذار در سلامت همچون بی سوادی، فقر باید در کشور ما اتفاق بیافتد همچنین باید خود مراقبتی گسترش یابد و پزشک خانواده و تیم سلامت وظایف خود را به درستی انجام دهند .

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار