نخستین کنگره ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت در مشهد برگزار شد

  • PDF

نخستین کنگره ملی و نمایشگاه بین المللی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این کنگره 17 الی 19 مهر ماه در محورهای ویژگی های فیتوشیمی،فیتوفارماسی، فیتوتراپی،مونو گرافی، فیتومارکولوژی با اولویت گیاهان دارویی موثر بر دیابت،جنبه های زراعی، اکولوژیکی و فیزیولوژیکی با اولویت گیاهان دارویی موثر بر دیابت،دیدگاه و راهکارهای طب ایرانی در کنترل دیابت و عوراض آن، نقش سبک زندگی درپیشگیری، کنترل و درمان دیابت و عوراض آن،پیشرفت های نوین در کنترل دیابت با رویکرد درمان های طبیعی، اقتصاد و تجارت گیاهان دارویی با محوریت گیاهان وفراورده های موثر بر دیابت و الگوسازی عملی در زمینه توسعه برگزار شد.

دبیر علمی نخستین کنگره ملی و نمایشگاه بین المللی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت در حاشیه این کنگره در گفتگو با وب دا اظهار داشت: همایش ملی گیاهان دارویی و راهکارهای طب ایرانی موثر بر دیابت، در راستای تعامل هر چه بیشتر حلقه های مرتبط با ارایه خدمات به بیماران مبتلا به دیابت با رویکرد استفاده از درمانهای طبیعی و گیاهان دارویی و با مشارکت بخشهای مختلف از جمله دانشگاه، صنعت، واحدهای تجاری و سازمانهای مردم نهاد برگزار شده است.

دکتر علی یوسفی، شناسایی ظرفیت و ویژگیهای پایه و کاربردی گیاهان دارویی بویژه گیاهان موثر در کنترل و پیشگیری از دیابت و بازخوانی راهکارهای طب سنتی ایران در کنترل دیابت و عوارض آن را از جمله اهداف برگزاری این کنگره برشمرد و تصریح کرد: در این کنگره آموزش نکات کاربردی لازم و مفید در پیشگیری و کنترل دیابت و عوارض آن برای مراقبین سلامت، درمانگران و بیماران مبتلا نیز دنبال شد.

وی افزود:برای اعضای شرکت کننده که متشکل از متخصصان،پزشکان داخلی، گروه پزشکی و اعضای هیأت علمی سراسر کشور هستند،گواهینامه صادر می شود.

رییس دانشکده طب مکمل و ایرانی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد:در حاشیه این کنگره 3کارگاه جانبی با عنوان مدیریت زخم دیابت، آشنایی علمی بر گیاهان دارویی و خوردنی ها و نوشیدنی های مجاز برای بیماران دیابت برگزار می شود.

 دکتر یوسفی اظهار داشت:این همایش عمدتا برای برای بیماران دیابت که نوع 2هستند، تدارک دیده شده و بخش عمده هدف ما آشنایی این بیماران با سبک زندگی سالم و راهکارهای درمانی است.

گفتنی است:  فن بازار محصولات گیاهی سپاد،دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن علمی گیاهان دارویی ایران از برگزار کنندگان این کنگره بودند.

همایش طب ایرانی

همایش طب ایرانی

همایش طب ایرانی

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.