رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

اجرای برنامه نظام ارجاع ضمن افزایش اثر گذاری،کاهش هزینه ها را در برخواهد داشت

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه برنامه نظام ارجاع،برنامه ای نظام مند و هدفمند است اظهار کرد: "با اجرای این برنامه ضمن افزایش اثر گذاری،کاهش هزینه ها را نیز در بر خواهد داشت".

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در دیدار با معاون بهداشتی و مدیران این مجموعه با بیان اینکه سیستم نظام ارجاع در قالب برنامه پزشک خانواده از سال های گذشته به اجرا در آمد اما به دلیل کاغذی بودن آن نتایج مورد نظر را دریافت نکرد خاطر نشان کرد:" سیستم الکترونیک نظام ارجاع باید با همکاری تمامی سازمان های دولتی، فرمانداری ، استانداری و امامان جمعه این برنامه را به شکل مطلوبی به اجرا رساند تا ضمن صرفه جویی در منابع مالی و نیروی انسانی بتوان بهترین شکل خدمات را به مردم ارائه داد".

وی با بیان اینکه در حال حاضر این برنامه در چند شهر زیر پوشش دانشگاه به اجرا در آمده است تصریح کرد:"معاونت بهداشت در اجرای برنامه نظام ارجاع موفق عمل کرده است و به زودی با همکاری دیگر بخش ها این برنامه در حوزه درمان نیز اجرایی خواهد شد".

معاونت بهداشت از حوزه های موفق دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه معاونت بهداشت دانشگاه از حوزه های موفق در دانشگاه و در سطح وزارت بهداشت به شمار می رود اظهار کرد:" اقدامات و برنامه هایی که در این معاونت به اجرا در امده است در حال حاضر به عنوان الگویی در سایر دانشگاه ها به اجرا در آمده است".

دکتر دارابی افزود: "در سایر حوزه ها و معاونت ها نیز برنامه ریزی ها به شکلی انجام شده است که دانشگاه علوم پزشکی در بسیاری از زمینه ها پیشروست که این امر حاصل فضای همدلی و همکاری میان حوزه هاست که ایجاد شده است".

مدیریت بهداشت شهر باید در دست معاونت بهداشت باشد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نقش مهم معاونت بهداشت در ارتقاء شاخص های بهداشتی، سلامت جامعه و پیشگیری از بروز بیماری های واگیر و غیر واگیر اشاره کرد و افزود: "باید حوزه معاونت بهداشت به عنوان یک پرسشگر، موسسات و مراکزی که در سلامت جامعه اثر گذار هستند به چالش بکشاند و در حوزه بهداشت به عنوان یک سیاست گذار در شهر و استان عمل کند".

دکتر دارابی گسترش اطلاع رسانی در معاونت ها را به منظور اطلاع مردم از اقدامات انجام شده خواستار شد و تصریح کرد: در حال حاضر اقدامات و برنامه های مهمی در معاونت های مختلف دانشگاه انجام شده است که اطلاع رسانی مطلوبی از آن نمی شود و باید در این حوزه به شکل فعال عمل کرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار