اجرای نظام ارجاع حذف هزینه های غیر ضروری را به همراه خواهد داشت

  • PDF

معاون مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: در ایران نظام ارجاع با بیمه روستایی گره خورده است بنابراین راهی به جز الکترونیک کردن نظام ارجاع وجود ندارد. 

به گزارش وب دا، دکتر ادیانی با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت در اجرای نظام ارجاع خود را جزو دانشگاه می داند، عنوان کرد : بهترین راهکار برای حذف هزینه های غیر ضروری، استفاده بهینه و عاقلانه تر از منابع ، عملیاتی شدن نظام ارجاع و پزشک خانواده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی برای بهینه کردن هزینه و استفاده بهینه از فناوری ها باید هزینه های غیر ضروری را کاهش داد خاطر نشان کرد:  در این راستا مدیریت هزینه، صرفه جویی و جلوگیری از تقاضای القایی از جمله اهداف نظام ارجاع است که تلاش می شود با همکاری تمام سازمان ها و ارگان ها آن را به اجرا برسانیم.

معاون مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، نبود زیر ساخت  فناوری اطلاعات در کل کشور، نامشخص بودن مراکز خصوصی، نامشخص بودن وضعیت سایر سازمان های بیمه گر، عدم امکان اخذ گزارش را از جمله چالش های پیش روی این طرح برشمرد.

وی گفت :تقویت زیر ساخت های الکترونیک، اصلاح نظام مراجعات و تامین منابع پایدار از جمله الزامات اجرای طرح نظام ارجاع است.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار