رییس انجمن میلتون اریکسون ایتالیا :هیپنوتیزم موجب انفکاک ذهن از برخی رفتارهای ناصحیح و مخرب می شود

  • PDF

تشکیل انجمن آسیایی هیپنوتیزم در اولین کنگره آسیایی هیپنوتیزمرییس انجمن میلتون اریکسون ایتالیادر نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم، به تاثیر هیپنوتیزم در درمان برخی رفتارهای ناصحیح و مخرب اشاره کرد و گفت:  از طریق انفکاک ذهن در هیپنوتیزم می توان رفتارهایی همچون بی توجهی، زیاد غذا خوردن و در مواردی فراموشی را درمان کرد.

به گزارش وبدا، دکتر کامیلو لوریدو با اشاره به تاثیر برخی رفتارهای ناصحیح بر کیفیت زندگی افراد گفت: مشاهده فردی که مدام ولع غذاخوردن دارد یا فردی که نسبت به محیط اطراف خود و شرایطش بی توجهی خاصی دارد و یا فردی که به طرز قابل توجهی دچار فراموشی  است این مهم را یاداور می شود که این افراد نیازمند اصلاح تفکر و رفتار هستند و اینجاست که هیپنوتیزم از طریق منفک کردن ذهن طی فرایندی علمی به اصلاح این روند می پردازد.

این روانپزشک و روان درمانگر ایتالیایی توجه به گذشته ی فرد و بویژه دوران کودکی او را مهم و نیازمند بررسی دانست و تاکید کرد: تا زمانیکه افکار مرتبط با گذشته ی فرد بررسی و تحلیل نشود نمی توان راه حل درمانی مناسب را به خوبی تشخیص داد.

رییس انجمن میلتون اریکسون ایتالیا همچنین گفت: برای آغاز هیپنو تیزم ابتدا باید درمانگر با بیمار ارتباط نزدیک و متنوع برقرار و حس امنیت را در او برانگیزد به نحوی که امنیت خاطر و ارامش بر وجودش حاکم شود.

دکتر کامیلو لویدر نقش خانواده را در تداوم یا ترک رفتارهای ناصحیح در فرد بیمار موثر دانست و تاکید کرد؛ اگر خانواده ای رفتار نادرستی را بصورت مشترک انجام می دهند درمان این رفتار در فرد بیمار سخت تر خواهد بود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.