ارائه بیش از 190 مقاله در بیست و نهمین کنگره‌ی چشم‌پزشکی ایران

  • PDF

بزرگ‌ترین رویداد چشم‌پزشکی کشور در قالب بیست و نهمین کنگره‌ی بین‌المللی چشم‌پزشکی، با حضور سیصد استاد تخصصی و فوق تخصصی چشم‌پزشکی از سه قاره‌ی امریکا، اروپا و آسیا در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

این رویداد بزرگ علمی، در بیش از دو دهه برگزاری کنگره‌‌های چشم‌پزشکی در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، نخستین بار است که در یکی از استان‌ها برگزار می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به عنوان بزرگ‌ترین و برترین دانشگاه از نظر امکانات و تخصص‌های چشم‌پزشکی در سطح استان‌های کشور، نخستین میزبان استانی این کنگره‌ی بین‌المللی قرار گرفته است.

نخستین روز این کنگره‌ی چهار روزه که تا عصر جمعه ادامه دارد، به سمپوزیوم‌های علمی اختصاص یافت که در شش سالن کنگره در شش حوزه‌ی مهم بیماری‌های چشم با حضور استادان این رشته‌ها برگزار می‌شود.

برنامه‌ی فوق تخصصی قرنیه در سالن اصلی به مدیریت دکتر حمید قرائی، برنامه فوق تخصصی ویتره و رتین (شبکیه) در سالن 2 به مدیریت دکتر ناصر شعیبی، برنامه فوق تخصصی گلوکوم (آب سیاه) در سالن شماره 3 به مدیریت دکتر رامین دانشور، برنامه‌ی فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم در سالن 4 به مدیریت دکتر محمد اعتضاد رضوی، برنامه‌ی فوق تخصصی یووئیت (بیماری‌های التهابی چشم) در سالن 5 به مدیریت دکتر سیده مریم حسینی، برنامه‌ی فوق تخصصی استرابیسم (انحرافات چشمی) و نورو افتالمولوژی (بیماری‌های مربوط به اعصاب بینایی) در سالن 7 به مدیریت دکتر علی‌اکبر صابر مقدم و برنامه‌ی چشم‌پزشکان جوان در سالن 3 به مدیریت دکتر علی‌رضا اسلام‌پور، اهم برنامه‌های امروز کنگره می‌باشند که تا ظهر ادامه دارند.

به گفته‌ی دبیر علمی کنگره، در این اجتماع بزرگ علمی که آخرین دستاوردها و تحقیقات علمی در چشم‌پزشکی بررسی می‌شود بیش از 190 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد.

دکتر محمد رضا صداقت به وب‌دا گفت: 60 مورد از سخنرانی‌ها به شکل پوستر است که در کارگاه‌های تخصصی ارائه خواهد گردید.

وی با بیان اینکه استادان فوق تخصص چشم‌پزشکی از کشورهای امریکا، سوئیس، آلمان، عراق، ترکیه، سوریه و کشورهای عربی همسایه در این کنگره حضور دارند گفت: سخنرانی دست کم 10 استاد خارجی در کنگره قطعی شده است که طی امروز و سه روز آینده، به ایراد سخنرانی و پرسش و پاسخ و تبادل نظر علمی با استادان ایرانی خواهند پرداخت.

دکتر امامی (یووئیت)، دکتر تابنده (رتین)، دکتر دستجردی (قرنیه) و دکتر سینک (رتین) از امریکا، دکتر منصوری (گلوکوم) از سوئیس، دکتر هینشیش (جراحی پلاستیک) از آلمان، دکتر ارسلان از ترکیه، دکتر الجرد از سوریه و دکتر ولی از انجمن چشم دریای سیاه (گرجستان)، مهم‌ترین مهمانان خارجی کنگره می‌باشند.

دکتر صداقت همچنین از انجام چند عمل زنده‌ و پیشرفته‌ی چشم‌پزشکی در این کنگره خبر داد  و گفت: این عمل‌های جراحی به صورت مستقیم و زنده برای مهمانان کنگره به نمایش درمی‌آید.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.