برگزاری مراسم گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مراسم گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری، معاون بهداشت وزارت بهداشت، روسای دو دانشگاه تا کنون و جمعی از مدیران کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش وب دا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با بیان اینکه  نقش استان خراسان رضوی در تاریخ تمدن، فرهنگ، عرفان، شعر و علوم سرزمین ایران انکار ناشدنی است اظهار کرد: خراسان خطه نام آوران تاریخ سهم مهمی در حوزه‌های مختلف علم، ادب، عرفان و علوم تاریخ تمدن ایران دارد و خراسانیان در گذشته در زمینه‌های مختلف تاریخ ساز بوده و امروز نیز به همت اندیشمندان، صاحبنظران و جوانان فرهیخته همچنان بخش مهمی از بار افتخارآفرینی این سرزمین را بردوش دارند.

دکتر منصور غلامی افزود: وجود مرقد مطهر امام هشتم (ع) نیز خیل عظیمی از دلدادگان ائمه اطهار (ع) را به این سو می‌کشد و گرامیداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد رخداد فرخنده‌ای است که در این خطه اتفاق افتاده و امیدواریم استادان، دانشجویان و سرمایه‌های متعدد این استان بهره‌های وافی و کافی از علم و دانش برای سرزمین عزیزمان داشته باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد ۲ دانشگاه مهم کشور هستند، دانشگاه فردوسی یکی از دانشگاه‌های بزرگ و موفق کشور است که شاخص‌های بالایی را کسب کرده و رتبه دوم دانشگاه‌های جامع کشور را دارد و در برخی شاخصه‌ها از قبیل جذب دانشجویان خارجی دارای رتبه اول است که این مهم می‌تواند به استحکام پیوند فرهنگی و عاطفی ایران با سایر کشورها بسیار کمک کند.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز جزو دانشگاه‌های برتر کشور به شمار می‌رود و ظرفیت ارائه انواع خدمات از این دانشگاه منشاء اثر بوده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دانشگاه فردوسی مشهد در این هفتاد سال استادان، دانشمندان و علمای فراوانی را به خود دیده و تربیت کرده است، استادان گرانقدری همچون دکتر علی شریعتی، آشتیانی و شفیعی کدکنی دانش‌آموخته این دانشگاه بزرگ و کهن هستند لذا باید تلاش کنیم که این رویه حفظ شود و استادان گرانقدر برای ساخته شدن شخصیت‌های  علمی مورد نیاز آینده کشور همت کنند.

وی ادامه داد: ما در این دانشگاه استعدادهای بسیار داریم که استادان باید با تربیت بهینه آنها تلاش کنند انقطاع نسل بزرگان علمی سرزمین اتفاق نیفتد.

در این مراسم جمعی از روسای پیشین دانشگاه های فردوسی و علوم پزشکی مشهد ، استادان پیشکسوت و نخبگان دانشگاهی و دانش‌آموختگان این دانشگاه مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین از فرش دستباف و تمبر یادبود هفتادهمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار