پذیرش 136مقاله در کنگره بین المللی تغذیه بالینی

  • PDF

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی تغذیه با بیان اینکه در مدت زمان فراخوان 320 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شد اظهار کرد: از این تعداد 136 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی پذیرفته و در مدت زمان برگزاری کنگره ارائه خواهد شد.

دکتر عبدالرضا نوروزی در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه سومین کنگره بین المللی تغذیه 28 الی 30 بهمن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود اظهار کرد: از مجموع مقالات پذیرفته شده 120 مقاله به شکل پوستر و 16 مقاله در قالب سخنرانی ارائه می شود.

دانشیار گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: علاوه براین 7 مهمان خارجی ویژه نیز از کشورهای همسایه آسیایی و اروپایی در این کنگره حضور دارند که هر کدام حداقل دو سخنرانی خواهند داشت.

دبیر علمی همایش بین‌المللی تغذیه بالینی ایران با تاکید براینکه رئیس انجمن تغذیه بالینی، اساتید دانشگاه وین اتریش، رئیس انجمن تغذیه بالینی آسیا، رئیس انجمن کشور اندونزی از جمله مهمانان ویژه هستند که به جز سخنرانی کارگاههای بین المللی برگزار خواهند کرد، گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد باید به عنوان قطب و یک مرکز عالی تغذیه در منطقه با دپارتمان های تغذیه منطقه ارتباط بگیرد .

وی ادامه داد: سه دانشگاه کابل، سندکراچی، سلیمانیه در کشورهای افغانستان، پاکستان ، عراق با دپارتمان تغذیه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مرتبط هستند که بعضی از اساتید این سه مرکز علمی دعوت شدند و مابقی که حدود 15 نفر از اساتید و دانشجویان این دانشگاه ها هستند در این کنگره ثبت نام کردند.

دکتر نوروزی با اشاره به اینکه یک پروژه نیز از سوی اتحادیه اروپا به دپارتمان تغذیه دانشگاه واگذار شده است که راه اندازی رشته تغذیه بالینی در دانشگاه کابل از آن جمله است، گفت: در حال حاضر گروه تغذیه سه دانشجو phd و 7 دانشجوی کارشناسی ارشد را تربیت می کند .

وی با تاکید براینکه یکی از وظایف دانشگاه قطب مرجع بودن در این حوزه است، گفت: کارگاه های بین المللی (lll) از طرف انجمن تغذیه بالینی اروپا در کشورهای اروپایی برگزار می شود ولی با توجه به ارتباطات خوب دانشگاه با این مرکز اجازه برگزاری این کارگاه های اموزشی بین المللی به دپارتمان تغذیه نیز داده شده است.

وی ابرازکرد: این سه کارگاه آموزشی بین المللی با حضور سخنرانان مدعو از ایتالیا و از دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

دبیر علمی همایش بین‌المللی تغذیه بالینی ایران با اشاره به اینکه 21 سمپوزیوم در این کنگره برگزار خواهد شد، بیان کرد: تغذیه در بخش آی سی یو، چاقی، بیماریهای ویژه مانند سلیاک و روده التهابی از جمله موضوعات این سمپوزیوم است.

 وی با تاکید براینکه یکی از برنامه های این سمپوزیوم ارائه نتایج آمایش سرزمینی است، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد بحث اعتبار سنجی گروه های تغذیه دانشگاه های دیگر را برعهده خواهد داشت.

 دکتر نوروزی با اشاره به اینکه ازاساتید و مدیران گروه های مرتبط با تغذیه از جمله گروه های داخلی، اطفال، بیهوشی دعوت می شود تا به صورت رایگان و صرفا با ارسال یک ایمیل به ادرس سایت در این کنگره حضور یابند، ادامه داد: این کنگره ضمن دارا بودن از سطح علمی بالا، امتیاز بازآموزی نیز خواهد داشت.

 

بطور میانگین ۳۰ درصد بیماران بستری در بیمارستان ها به سوء تغذیه مبتلا می شوند

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.