بخش اختصاصی جراحی مغز و اعصاب اطفال در بیمارستان اکبر راه اندازی می شود

  • PDF

مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برنامه ریزی برای راه اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب کودکان در بیمارستان اکبر خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر حمید اعتماد رضایی اظهار داشت: در حال حاضر در بیمارستان اکبر یکی از اعضای هیات علمی گروه در حال فعالیت است و تلاش داریم تا به زودی در این بیمارستان بخش اختصاصی جراح مغز و اعصاب اصفال را راه اندازی کنیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مشهد مقدس در  سه حوزه اعمال جراحی تومورهای مغزی، داخل رگی و ستون فقرات،مهمترین مرکز درمانی منطقه به شمار می رود.

وی اظهار داشت: به دیگر معنا مشهد در این سه حیطه شرق ایران و کشورهایی که در منطقه شرق ایران واقع شده اند را پوشش می دهد و این نشان از موفقیت گروه دارد.

وی افزود: در گروه جراحی مغز و اعصاب فلوشیپ استروتاکسی فعال است؛ که به معنای رسیدن به هر نقطه ای در داخل مغز به واسطه کنترل دستگاهی به نام استروتاکسی است؛ که در کل ایران تنها سه یا چهار مرکز مجهز به این دستگاه می باشند.

مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دسترسی به ضایعات عمقی غیر قابل دسترسی مغز به وسیله این دستگاه خبر داد و خاطر نشان کرد: به دلیل نبود این دستگاه در تمامی منطقه شرق کشور برخی بیماران از کشورهای ترکمنستان، تاجیکستان و افغانستان به بیمارستان امام رضا(ع) جهت درمان مراجعه می کنند.

وی اضافه کرد: همچنین در زمینه بیماری های ستون فقرات نیز روش های جدید و بسیار پیشرفته درمان جراحی ستون فقرات توسط استادیاران جوان و فلوشیپ های این رشته در دانشگاه مشهد در حال اجرا می باشد و در زمینه درمان تومورها و ضایعات عروقی مغز نیز هر ساله مقالات بسیار خوبی منتشر شده است.

مدیر گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان داشت: ویزیت های درمانگاهی، مشاوره در سطح بخش های مختلف بیمارستان، اعمال جراحی در اتاق های عمل جراحی و ویزیت بیمارانی که در بخش جراحی مغز و اعصاب بستری می شوند از فعالیت های اعضای گروه جراحی مغز و اعصاب می باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: علاوه بر این، کلاس های توجیحی برای گروه های مختلف پزشکان عمومی، پرستاران، تکنیسین های اتاق عمل و رزیدنت های سایر رشته ها نیز هر ساله توسط گروه برگزار می شود که مطالب جدید و به روز این رشته را به اطلاع جامعه پزشکی می رساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانش آموختگی سالانه پنج جراح مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی خبر داد و خاطر نشان کرد: در مقطع رزیدنتی در حال حاضر 28 رزیدنت بین سال های اول تا پنجم مشغول به فعالیت می باشند؛ که تدریس تئوری و عملی این رزیدنت ها بر عهده گروه جراحی مغز و اعصاب است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار