جذب 60 دانشجوی تحصیلات تکمیلی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: لگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجوکیشن ایران یکی از پر بازدیدترین لگوها بوده است و ما در همین راستا با کمک دیگر اساتید توانستیم در عرض دو سال 60 دانشجو در رشته های تحصیلات تکمیلی(رزیدنتی، PHD و کارشناسی ارشد) جذب نماییم.

به گزارش وب دا؛ دکتر دارابی در پنجمین اجلاس معاونین و مدیران بین الملل علوم پزشکی کشور، گفت: روابط بین الملل در دنیای امروزی یکی از صحبت های اساسی دانشگاه هایی است؛ که تلاش در ارائه خود در سایه کار آکادمیک در جهان امروز دارند.

وی ادامه داد: شاید بشود گفت تا چهار سال گذشته موضوع بین الملل و روابط بین الملل آن چنان جایگاهی در میان دانشگاه ها نداشت؛ اما در دولت یازدهم به همت معاون آموزشی وزارت بهداشت، بین المللی سازی و کسب اعتبار بر این اساس یکی از بسته های مشترک طرح تحول و نوآوری در نظام آموزشی می باشد.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: در همین راستا در اجوکیشن ایران نیز دانشگاه ها لوگوی خود را بارگذاری و دانشگاه خود را در این راستا برای جهانیان جهت ایجاد ارتباطات معرفی کردند.

دکتر دارابی ابراز داشت: اگر بنا است ما به دنبال کسب اعتبار بین الملل بوده و به هر شکلی در یکی از شاخه های  جذب دانشجوی خارجی موفق باشیم باید یک سازمان دهی مستقل در دانشگاه را به عنوان متولی این امر داشته باشیم.

 وی بیان داشت: بر این اساس افرادی که ارتباطات بین المللی را می شناسند، می توانند دانشگاه را به فضای بین الملل و کشورهای  جهان معرفی و در دو مرحله، جذب دانشجوی خارجی و کسب اعتبار بین المللی ، وارد کار شده؛ که در همین راستا معاون آموزشی وزارت بهداشت به بسیاری از دانشگاه ها مجوز جذب دانشجوی خارجی را ارائه داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در این راستا در دانشگاه مشهد مجوزهای لازم جهت پذیرش دانشجو در 150 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف که مصوبه شورای گسترش را دارند گرفته شد؛ که بر این اساس 30 درصد از ظرفیت مورد نظر را می توان به دانشجوی خارجی اختصاص داد.

دکتر دارابی ابراز داشت: در شورای آموزشی دانشگاه مشهد این درصد با توجه به نبود آمادگی در رشته های مختلف دانشگاه جهت جذب دانشجوی خارجی به خصوص در رشته های تحصیلات تکمیلی و نبود اساتید مسلط به زبان انگلیسی به خصوص در دوره های کوتاه مدت و رشته های بالینی به 20 درصد کاهش پیدا کرد.

وی اظهار داشت: در نهایت دانشگاه مشهد در 33 رشته موفق به جذب اساتیدی شد؛ که بتوانند سوپروایزر زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی باشند که بر این اساس از دو سال قبل تلاش در جذب اساتید مسلط به زبان انگلیسی در دانشگاه انجام شد؛ تا بتوان از این طریق خلا کمبود اساتیدی از این دست را پر کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به پر بازدید ترین لگوی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در اجوکیشن ایران اشاره کرد و یادآور شد: لگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجوکیشن ایران یکی از پر بازدید ترین لگوها بوده است و ما در همین راستا با کمک دیگر اساتید توانستیم در عرض این دو سال 60 دانشجو در رشته های تحصیلات تکمیلی(رزیدنتی، PHD و کارشناسی ارشد) جذب نماییم.

دکتر دارابی ابراز داشت: به دیگر معنا دانشگاه مشهد تا کنون 270 دانشجوی خارجی از کشورهای منطقه پذیرش داشته است.

بین الملل

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار