تاکید بر اطلاع رسانی موثر فعالیت های طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی کلان منطقه 9 آمایشی

  • PDF

نخستین نشست رابطین روابط عمومی کلان منطقه 9 آمایشی به منظور تاکید بر اطلاع رسانی موثر اخبار و دستاورد های برنامه های طرح تحول در کلان منطقه 9 و نحوه انعکاس این فعالیت ها، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا ، اهمیت آموزش علوم پزشکی به عنوان پایه درمان و سلامت کشور بر کسی پوشیده نیست. آنچه دانشجویان امروز با هر سطحی از کیفیت و کمیت در دانشگاه‌ها می آموزند همان چیزی است که قرار است در آینده‌ای نه چندان دور در مراکز درمانی و بیمارستان ها پیاده شده و پاسخگوی نیازهای درمانی مردم باشد و سیستم سلامت کشور را پیش ببرد. بنابراین کمیت،‌کیفیت و نوع ارائه آموزش های فنی و اخلاقی که امروزه در دانشگاه‌ها به دانشجویان علوم پزشکی ارائه می‌شود بی شک دارای اهمیت فراوانی است.

از این رو حدود سه سال قبل در وزارت بهداشت دولت یازدهم سند "تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی" در قالب 12 بسته شامل "بسته آینده‌نگری و مرجعیت علمی در آموزش پزشکی"، "بسته حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سوم"، "بسته آموزش پاسخگو و عدالت‌محور"، "بسته توسعه راهبری، ‌هدفمندی و ماموریت‌گرایی آموزش پزشکی"، "بسته آمایش سرزمین، ماموریت‌گرایی، تمرکزگرایی و ارتقای توانمندی دانشگاه‌ها"، "بسته نهادینه‌سازی رویکرد آموزش پاسخگو در نظام سلامت"، "بسته اعتلای اخلاق حرفه‌ای"، "بسته بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی"، "بسته توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی"، "بسته ارتقاء نظام ارزیابی و آزمون‌های علوم پزشکی"، "بسته اعتبار بخشی بیمارستان‌های آموزشی"،" بسته توسعه و ارتقای زیرساخت‌های آموزش علوم پزشکی" طراحی شد و کلید خورد.

دبیر کارگروه توسعه و ارتقاء زیر ساخت برنامه تحول آموزش در حاشیه این نشست اظهار کرد: کلان منطقه 9 دارای 6 دانشگاه و 9 دانشکده علوم پزشکی است که دانشگاهها ملزم به اجرای 12 بسته مشترک در سطح کشور هستند وهدف از ابلاغ مأموریت های ویژه و اجرای آنها جذب اعضای هیات علمی به صورت هدفمند ،استفاده از پتانسیل های موجود دانشگاه ها و توسعه ی رشته های دانشگاهی باتوجه به محدودیت منابع می باشد.

دکتر وطن چیان خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد 5مأموریت ویژه توسعه و تعالی دندانپزشکی، توسعه و تعالی علوم اعصاب، توسعه و تعالی علوم تغذیه، توسعه و تعالی طب تسکینی و توسعه و تعالی دانش هنر و سلامت را از سوی وزات بهداشت به عهده داشته است و با توجه به عملکردمطلوب و پتانسیل های این دانشگاه 2 مأموریت ویژه دیگر با عناوین امنیت و سلامت غذایی و ارتقاء آموزش پزشکی با تکیه بر فناوری های نوین آموزشی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار شد.

وی افزود:کارگروه توسعه و ارتقاء زیرساخت برنامه طرح تحول آموزش در کلان منطقه 9 در 4محور فعالیت می کند که یکی از فعالیت های آن پوشش اخبار بسته های طرح تحول و اطلاع رسانی  دستاوردهایی که دانشگاه ها در این برنامه ها به دست می آورند، می باشد.

در این نشست مقرر شد تا با همکاری و همراهی دانشگاه ها و دانشکده های کلان منطقه 9 نسبت به راه اندازی وب سایت ویژه و بهره گیری از فناوری های نوین اطلاع رسانی جهت انعکاس اخبار و دستاورد های  برنامه های طرح تحول اموزش در کلان منطقه 9 اقدام شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.