تاکید رییس دانشگاه، توسعه تحصیلات تکمیلی باید بر اساس سند آمایش سرزمین انجام شود

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه رشد تحصیلات تکمیلی باید براساس نیاز روز جامعه باشد، اظهار کرد: در کنار توسعه کمی باید به ارتقاء کیفیت آموزش بر اساس آخرین دستاوردهای علمی روز جهان، مهمترین مقوله ای است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در نشست ارزیابی عملکرد تحصیلات تکمیلی دانشکده های تابعه با اشاره به تحصیل 9 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 30 درصد از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند و در این زمینه دانشگاه در شرایط مناسبی قرار دارد.

وی با تاکید براینکه اگر جذب دانشجو در تحصیلات تکمیلی براساس نیاز جامعه نباشد افراد بعد از دانش آموختگی با مشکل روبرو خواهند بود، خاطر نشان کرد : با تلاش اعضای هیات علمی و مدیران گروه های آموزشی، مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه در حال افزایش است اما باید به این نکته توجه کرد که این توسعه بر اساس نیاز جامعه باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در جامعه امروزی دیده می شود دانش آموخته کارشناسی ارشد به دلیل نبود بازار کار، مدرک تحصیلی خود را رها کرده و به دنبال رشته تحصیلی درآمد زا هستند تاکید کرد: باید به رشته هایی مجوز تحصیلات تکمیلی داده شود که نیاز محور و سلامت محور باشد. 

دکتر دارابی با بیان اینکه در رتبه های بندی های بین المللی، حوزه تحصیلات تکمیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین رتبه بندی هایی که توسط پایگاه های معتبر بین المللی انجام شده است دانشگاه علوم پزشکی مشهد جایگاه مناسبی را کسب کرده است و در کشور نیز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه تلاش برای جذب دانشجویان خارجی در دوره های تحصیلات تکمیلی از برنامه های مهم دانشگاه به شمار می رود و بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه education iran معرفی شده است خاطر نشان کرد: بر اساس سند آمایش سرزمین، بحث کیفی سازی تحصیلات تکمیلی در اولویت قرار گرفته است و باید به شکلی فعالیت کرد که علاوه بر جذب دانشجویان خارجی، توسعه فعالیت های فناورانه نیز مورد توجه قرار گیرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.