با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت: افتتاح مرکز جامع مهارتهای بالینی و فناوری های نوین آموزشی در مشهد

  • PDF

مرکز جامع مهارتهای بالینی و فناوری های نوین آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صبح امروز با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان کشور در بیمارستان امام رضا (ع)  افتتاح شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: مرکز جامع مهارتهای بالینی و فناوری های نوین آموزشی در راستای ماموریت ویژه تکنولوژی آموزشی محول شده به منطقه 9آموزشی است که در ساختمانی به مساحت دو هزار متر و بمنظور ارائه مهارتهای بالینی و برگزاری آزمونها ی صلاحیت بالینی به دانشجویان و دستیاران پزشکی راه اندازی شده است.

دکتر اعتضاد رضوی با بیان اینکه مرکز جامع مهارتهای بالینی و فناورهای نوین اموزشی هم اکنون یکی از قطب های مهم تکنولوژی در کشور به شمار می رود افزود: در این مرکز که به آزمایشگاه وت لب( آزمایشگاهی که بصورت عملی روی بافت های حیوانی کار می کند) و سیمیلاتورهای اموزشی از جمله رباط آدم نمای نسل 5  و دستگاه های  سیمیلاتور لاپاراسکوپی هیبرید و آنژیوگرافی مجهز است آموزش گیرندگان پیش از ورود به فضای واقعی درمان آن را به شکلی مطلوب تجربه خواهند کرد.

دکتر اعتضاد  رضوی با اشاره به همکاری و مساعدت مطلوب وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تجهیز این مرکز گفت: حدود 8میلیارد تومان برای مرکز فوق هزینه شده که با توجه به بازخوردهای اساتید دانشگاه، قطعا در ارتقای آموزش های مهارتی و ازمون های صلاحیت بالینی موثر خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین با اشاره به همکاری دانشگاه با شرکت های داخلی و خارجی در زمینه توسعه و تبادلات تکنولوژی و بازیابی آن گفت: قراردادهایی با شرکت های خارجی و از جمله شرکت ادیوس روسیه و شرکت های دانش بنیان داخلی منعقد شده و این تعاملات در آینده ادامه خواهد داشت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.