آغاز برگزاری مصاحبه آزمون دکترای تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مرحله دوم آزمون(مصاحبه) دکترای تخصصی(PhD) ، در چهاررشته فیزیک پزشکی، علوم تغذیه، آمار زیستی و انفورماتیک پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد.

به گزارش وب دا، بدین منظور، صبح امروز رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در دانشکده پزشکی ضمن بازدید از مراحل آزمون، در جریان روند برگزاری آن قرار گرفت.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این آزمون طی روزهای 26 الی 28 مرداد در 4 رشته تخصصی فیزیک پزشکی، علوم تغذیه، آمار زیستی و انفورماتیک پزشکی با حضور 200 داوطلب از سراسر کشور برگزار می شود.

دکتر خواجوی راد خاطر نشان کرد: در این مدت67 داوطلب در رشته علوم تغذیه، ۳۸ نفر در رشته انفورماتیک پزشکی ،۳۶ داوطلب در رشته فیزیک پزشکی و 44 داوطلب در رشته آمار زیستی تحت مصاحبه های تخصصی توسط اساتید قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه بر اساس مصـــوبات شـــورای آمـــوزش علـــوم پایه پزشكی، بهداشت و تخصصی و در راستای اجرایی سازی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، برگزاری مرحله دوم آزمون از سال تحصیلی۹۶-۹۵ به دانشگاه ها وا گــــــذار شـــده است خاطر نشان کرد: بر طبق این مصوبات ۵۰ درصد نمره به آزمون كتبی که به طور متمركز توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود،تخصیص می یابد و مرحله دوم آزمون بصورت مصاحبه و با شیوه چند ایستگاه(Multiple Mini-Interviews)  اجرا می شود و۵۰ درصد نمره کل توسط اساتید گروه های آموزشی دانشـــگاه های پذیرنـــده در مناطـــق آمایـــشی اختصاص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: این آزمون، عادلانه، عینی و ساختارمند بوده و به درستی صلاحیت­های متقاضیان تحصیل در دورهای آموزشی دکتری تخصصی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

در بازدید دکتر دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از روند آزمون مصاحبه تخصصی، دکتر رحیمی مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز حضور داشت.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.