اجرای طرح اضطراب زدایی در جامعه یکی از مهمترین برنامه های کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب

  • PDF

دبیر کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اجرای طرح اضطراب زدایی در جامعه را از مهمترین برنامه های سال جاری این کارگروه عنوان کرد که قرار است با همکاری دیگر سازمان های موثر بر سلامت اجرایی شود.

دکتر فریبرز رضایی طلب در حاشیه نشست تکریم و معارفه دبیر کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب در گفتگو با وب دا با بیان اینکه این برنامه با همکاری استادان و پژوهشگران دو دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مونستر آلمان و دیگر سازمان ها به اجرا درمی‌آید خاطر نشان کرد: اضطراب فزاینده‌ای که در جامعه ایجاد شده است تا حدود زیادی، حاصل تغییر سبک زندگی در دوران جدید است که ایجاد کننده بیماری‌های جسمی و روانی متعددی در همه‌ی گروه‌های جمعیتی است.

عضو هیات علمی گروه بیماری های اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مشهد ظرفیت های مناسبی در زمینه زیر ساختی و اعضای هیات علمی توانمند در حوزه علوم اعصاب داراست تصریح کرد: بر اساس برنامه تحول و نوآوری در آموزش، ماموریت توسعه و تعالی علوم اعصاب بر عهده منطقه 9 آمایشی و با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نهاده شده است.

وی با بیان اینکه علوم اعصاب طیف گسترده ای همچون بیماری های مغز و  اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، بیماری های مرتبط با روانشناسی و روانپزشکی، علوم اعصاب بالینی، پایه و فیزیولوژی را در بر می گیرد خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد برنامه های متعددی را برای توسعه و تعالی این رشته و کسب مرجعیت علمی را در دستور کار قرار داده است و راه اندازی بخش بالینی بیماری های اعصاب در بیمارستان امام رضا(ع) از جمله اقدامات در این زمینه است.

دکتر رضایی طلب، ایجاد رشته های جدید، بومی سازی، برگزاری همایش های علمی ملی و بین المللی و گسترش تعاملات بین المللی را از جمله مهمترین برنامه های کارگروه علوم اعصاب عنوان کرد و گفت: در سال جاری نخستین فلوشیپ اختلالات خواب و فلوشیپ استروک (سکته مغزی) در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعاملات بین المللی مناسبی را در زمینه علوم اعصاب با دانشگاه های آلمان دارد که این امر با تلاش پرفسور گرجی استاد بین المللی علوم اعصاب میسر شده است تصریح کرد: تلاش می شود تعاملات بین المللی در راستای توسعه علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیش از پیش گسترش یابد.

در این نشست که با حضور دکتر اعتضاد رضوی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد از تلاش ها و زحمات دکتر شعیبی قدردانی و دکتر فریبرز رضایی طلب به عنوان دبیر کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب  معرفی شد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.