فراهم شدن انجام جراحی های نوین علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آینده نزدیک

  • PDF

سمینار استفاده از سلول های بنیادی عصبی در درمان بیماری های مغز و اعصاب برگزار می شوددبیر کارگروه توسعه و تعالی علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برنامه ریزی برای انجام جراحی های نوین اعصاب در بیمارستان امام رضا(ع) در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر فریبرز رضایی طلب در حاشیه بازدید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بخش علوم اعصاب بالینی بیمارستان امام رضا(ع) با بیان اینکه این بخش از حدود 8 ماه قبل به منظور ارائه خدمات نوین درمانی به بیماران حیطه علوم اعصاب با همکاری گروه های مختلف آموزشی جراحی اعصاب، بیماری های اعصاب، سایکولوژی و .... راه اندازی شده است خاطر نشان کرد: در این بخش خدمات نوین درمانی بر اساس روش های جدید جهان به ویژه به بیماران مبتلا به  ام اس، اختلال حرکتی، پارکینسون و صرع مقاوم به درمان ارائه می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: از زمان راه اندازی این بخش تا کنون بیش از 900بیمار از خدمات نوین درمانی بهره مند شده اند.

دکتر رضایی طلب خاطر نشان کرد: تلاش می شود با همکاری گروه جراحی اعصاب در آینده نزدیک و با فراهم شدن زیر ساخت های مناسب، جراحی های نوین اعصاب نیز در این بخش که برای اولین بار در کشور و یا شرق کشور انجام می شود ایجاد شود.

توسعه و تعالی علوم اعصاب مهمترین ماموریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توسعه و تعالی اعصاب را یکی از مهمترین ماموریت این دانشگاه در قالب برنامه تحول و نوآوری عنوان کرد و گفت: راه اندازی بخش بالینی بیمارستان امام رضا(ع)  به منظور دستیابی به اهداف این ماموریت به اجرا در آمده است.

دکتر اعتضاد رضوی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به ظرفیت های مناسب اعضای هیات علمی و زیر ساخت های موجود می تواند در راستای تحقق اهداف توسعه و تعالی علوم اعصاب حرکت کند خاطر نشان کرد: توسعه وتعالی علوم اعصاب یکی از اقدامات نوین وزارت بهداشت محسوب می شود که با همکاری بین بخشی و گروه های آموزشی اجرایی شده است.

وی اظهار امیدواری کرد با راه اندازی اتاق های عمل بخش بالینی علوم اعصاب بتوان  خدمات این حوزه را بیش از پیش به مردم گسترش داد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.